Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33495

ВР попередньо підтримала можливість надання Укрпоштою банківських послуг

ВР попередньо підтримала можливість надання Укрпоштою банківських послуг

КИЇВ. 19 травня. УНН. Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку, повідомляє УНН.

Законопроект під номером 2788-д підтримали 232 народні депутати.

Основна ідея законопроекту: надання державному оператору поштового зв’язку права надавати банківські послуги.
Ініціаторами ухвалення документу, очікується, що цей документ дасть можливість для 35% населення України, які до цього не мали доступу до послуг банків, через Укрпошту отримати сучасні фінансові послуги. Законопроект передбачає розширення спектру фінансових послуг та надання можливості національному поштовому оператору ПАТ «Укрпошта» відкривати поштові рахунки для зарахування пенсій, заробітних плат, грошових допомог, переказів, оплати комунальних послуг, за виключенням можливості кредитування фізичних та юридичних осіб. Мова йде у першу чергу про сільське населення.

Нагадаємо, Національний банк України розкритикував цей документ, заявивши, що це крок до збільшення монополії держави у фінсекторі. Також регулятор зазначає, що Укрпошта опиниться у привілейованому становищі порівняно з банками. В якості альтернативи в НБУ пропонував надати Укрпошті можливість надавати в сільській місцевості агентські послуги від імені банків, а також працювати в рамках нового платіжного законодавства.

Основним аргументом, який сприяв ухваленню законопроекту, було розширення доступності фінансових послуг для сільського населення.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram