Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
84930

ВР підтримала запровадження державного збору за пасажирів та вантаж під час авіаперельотів

ВР підтримала запровадження державного збору за пасажирів та вантаж під час авіаперельотів

КИЇВ. 19 травня. УНН. Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 2424, що визначає особливості державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до українського аеропорту. Відповідне рішення підтримали 237 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

"Державний збір за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, – обов’язковий неподатковий платіж до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, що справляється з авіаперевізників у порядку, визначеному цим Кодексом", - йдеться у тексті законопроекту.

Так, законопроектом передбачено, що державний збір не зніматиметься у випадках перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав, а також:

• перевезень гуманітарної допомоги з/до України згідно з актами Кабінету Міністрів України;
• польотів, пов’язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);
• перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів згідно із законом;
• перевезень дітей віком до двох років;
• перевезень транзитних пасажирів;
• перевезень пасажирів із сервісними квитками;
• перевезень менше десяти пасажирів одним нерегулярним рейсом.

Зазначимо, що ставка такого збору за кожного пасажира, який літатиме в межах України може складати 0,5 долара, а у випадку міжнародних повітряних перевезень - 2 долари.

Повідомляється, що за кожну тонну вантажу у межах України пасажири можуть платити 2,5 долари, а у випадку здійснення міжнародних перевезень з/до України - 10 доларів.

Рахунок-фактура на сплату державного збору надсилається платнику факсимільним зв’язком або електронною поштою в день оформлення, а на вимогу авіаперевізника — поштою (рекомендованим листом) протягом двох робочих днів з дня оформлення і сплачується протягом 30 днів з дати його оформлення.

Нагадаємо, що МАУ закрила продаж квитків на всі міжнародні рейси до 1 липня.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram