Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
35205

У Мінекономіки обговорили з послом ЄС оновлення Угоди про асоціацію

У Мінекономіки обговорили з послом ЄС оновлення Угоди про асоціацію

КИЇВ. 22 травня. УНН. У Мінекономіки відбулася зустріч міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з послом ЄС, головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом, під час якої сторони обговорили питання оновлення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

"Ми сподіваємось розпочати оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це питання є особливо актуальним через непросту ситуацію у міжнародній торгівлі. Також пріоритетним питанням для нас є усунення технічних бар’єрів у торгівлі з ЄС, ми готові до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції", - підкреслив Петрашко.

Так, під час зустрічі сторони обговорили питання взаємовигідної торгівлі, економічної співпраці та обміну досвідом щодо адаптивного виходу із карантину.

"В Україні запроваджено адаптивний план виходу з карантину, який складається з 5-ти етапів. Важливим є постійний обмін досвідом з іншими країнами щодо боротьби з коронавірусом, економічного оздоровлення після COVID-19, підтримки бізнесу, збереження та створення нових робочих місць. Разом з тим, незважаючи на заходи проти пандемії, ми докладаємо всіх зусиль для забезпечення безперебійного експорту с/г продукції на зовнішні ринки та забезпечення продовольчої безпеки", - зазначив Петрашко.

За його словами, ЄС залишається головним торговим партнером України. У 2019 році, у порівнянні з 2018 роком, товарообіг між Україною та ЄС збільшився на 5,5% та становив 45,7 млрд дол. США, з яких експорт становив 20,8 млрд дол. США. Зокрема, найбільшими імпортерами української продукції стали Польща, Італія, Німеччина, Нідерланди та Угорщина.

Сторони також обговорили питання державних закупівель, які можуть суттєво вплинути на зростання українського виробництва. Міністр відмітив, що наразі Мінекономіки працює над проектом регламенту, правила якого не будуть суперечити міжнародним зобов’язанням у сфері закупівель, та підтримуватимуть локалізоване виробництво в умовах світової економічної кризи.

Нагадаємо, у ЄС прокоментували низький прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram