Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
42105

Держпрограму стимулювання економіки буде передано до ВР наступного тижня - Шмигаль

Держпрограму стимулювання економіки буде передано до ВР наступного тижня - Шмигаль

КИЇВ. 29 травня. УНН. Державна програма стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19 в Україні буде передана наступного тижня в Верховну Раду. Про це сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера", передає УНН.

"Програма розрахована на три роки. Ми готуємося до тактичних заходів протистояння і середньострокового (реагування – ред.). Документ буде переданий на наступному тижні до Верховної Ради", - сказав Шмигаль.

Він пояснив, що наразі важко спрогнозувати, на який час будуть розтягнуті наслідки кризи, викликаної епідемією.

"Ми будемо виділяти цього і наступного року по 10 млрд грн, що бізнес міг отримувати гроші в банках, відновлюватися і створювати робочі місця", - додав він.

Нагадаємо, Кабмін прийняв держпрограму стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19.

Для ефективного стимулювання економіки для подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні передбачається реалізація трьох груп ініціатив.

Зазначається, що до першої групи відносять обов’язкові до реалізації заходи для повноцінного функціонування, а саме:

▪️ забезпечення розробки галузевих норм та стандартів ведення господарської діяльності;
▪️ забезпечення безперебійного функціонування громадського транспорту з дотриманням безпечних умов;
▪️ забезпечення контролю над поширенням COVID-19 за рахунок проведення ефективного тестування та забезпечення готовності медичної системи;
▪️ тимчасове звільнення від оподаткування під час ввезення на митну територію України техніки та засобів для боротьби з COVID-19.

До другої групи заходів, які є середньостроковими та стримуючими відноситься:
▪️ фінансування наукових досліджень, розробок та інноваційних проектів, що спрямовані на запобігання виникненню та поширенню COVID-19;
▪️ надання державної підтримки для стимулювання створення виробництв товарів подвійного призначення, що можуть бути швидко перепрофільовані для виробництва виробів медичного призначення;
▪️ забезпечення державного замовлення на медичне обладнання та вироби медичного призначення, засоби індивідуального захисту, матеріали та сировину для їхнього виготовлення для державних лікарень.

До третьої групи заходів, які є стратегічними відносяться:
▪️ створення механізму екстреної взаємодії (МЕВ) з державами-партнерами з метою координації дій, пов’язаних з можливими обмеженнями у сфері двосторонньої торгівлі у зв’язку з епідеміями та іншими катаклізмами;
▪️ формування спільної дорожньої карти Україна – ЄС щодо подальшого розвитку торговельно-економічних зв'язків та нівелювання негативного впливу від заходів, вжитих для боротьби з COVID-19.

У цій програмі Кабмін допускає падіння валового внутрішнього продукту на 4-8%, порівняно з 2019 роком.

Найбільше падіння виробництва і надання послуг в Україні у 2 кварталі цього року через епідемію коронавірусу очікується у сфері туризму (-82%), освіти і культури (-70%), промисловості (-40%), торгівлі (-31%), професійних та адміністративних послуг (-27%) та вантажних і пасажирських перевезеннях (-24%).

У деяких сферах економіки у 2 кварталі також прогнозується подальше зростання безробіття.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram