Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Здоров'я
904380

Аналіз розтинів жертв COVID-19 показав багато нових подробиць про хворобу

Аналіз розтинів жертв COVID-19 показав багато нових подробиць про хворобу

КИЇВ. 31 травня. УНН. Патологоанатоми з медичного комплексу в Нью-Йорку The Mount Sinai Hospital, в епіцентрі глобальної пандемії COVID-19, підготували один з найбільших і всебічних аналізів розтинів жертв COVID-19 на сьогоднішній день, відкривши безліч складних нових подробиць про хворобу, передає УНН з посиланням на Medical Xpress.

Відповідно до опублікованого на ресурсі препринтів MedRxiv аналізу, на сьогодні команда провела понад 90 розтинів померлих пацієнтів з COVID-19 в The Mount Sinai Hospital. В опублікованій роботі аналізуються перші 67. Загальні анатомічні дані були об'єднані з історією хвороби і даними лабораторних досліджень для всіх 67 пацієнтів.

Спочатку COVID-19 розглядалося як захворювання органів дихання, але аналіз з The Mount Sinai Hospital докладно виклав, що він також викликає ушкодження тонкого шару клітин, які вистилають кровоносні судини (ендотелій), що лежить в основі аномалій згортання крові і гіпоксії, що спостерігається при тяжкому протіканні хвороби у пацієнтів, у яких розвивалася поліорганна недостатність, що призводить до смерті у деяких пацієнтів.

"Докази, які ми отримали в результаті посмертного аналізу, допомагають з'ясувати механізми, що лежать в основі деяких клінічних симптомів, які спостерігаються лікарями, які лікують пацієнтів з COVID-19, включаючи тромбоемболію і психоневрологічні розлади", - вказала перший автор дослідження Клер Брайс (MBChB).

Легені майже у всіх випадках мали дифузне пошкодження альвеол, невеликих "мішечків", де відбувається обмін киснем і вуглекислим газом з кров'ю. Це пошкодження є типовою мікроскопічною ознакою клінічного гострого респіраторного дистрес-синдрому (ARDS), причому в більшості випадків в різному ступені проявляються фібрин (волокнистий неглобулярний білок, який бере участь в згортанні крові) і/або тромбоцитарні тромби, або згустки. Така ж патологія зустрічається в більшості випадків ARDS, у тому числі пов'язаних з іншими коронавірусами. Проте, сукупність результатів цих розтинів в цілому, з виявленими тромбами в багатьох інших органах, зокрема, в мозку, нирках і печінці, свідчить про ендотеліальні пошкодження як про основний процес, який також корелює з наявністю каскаду коагуляції крові і стійким підвищенням маркерів запалення в крові.

При дослідженні мозку запалення були напрочуд рідкісними, і тільки в декількох випадках були виявлені невеликі осередки хронічного запалення. Проте, в певній кількості випадків були виявлені мікротромби з невеликими і неоднозначними ознаками загибелі тканин, викликаної закупоркою кровоносних судин як в периферичних, так і в глибоких частинах мозку. Ці дрібні мікроінфаркти можуть пояснити деякі психологічні зміни, що спостерігаються у деяких пацієнтів з позитивною реакцією на COVID-19.

Це дослідження проливає більше світла на патофізіологію COVID-19, даючи обгрунтування для нових планів лікування, в тому числі стратегій антикоагуляції, відзначає видання.

Нагадаємо, за даними дослідження, еволюція пандемічного коронавірусу проклала шлях від тварин до людини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram