Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
28230

Кабмін прийняв низку рішень щодо створення умов для дітей з інвалідністю

Кабмін прийняв низку рішень щодо створення умов для дітей з інвалідністю

КИЇВ. 1 червня. УНН. Кабінет міністрів України сьогодні зобов’язав органи місцевої влади забезпечити житлові приміщення, які надаються у користування дитячим будинкам сімейного типу необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку. Про це заявила на брифінгу міністр соціальної політики України Марина Лазебна, передає кореспондент УНН.

"Третій блок стосувався створенню умов для дітей з інвалідністю, які залишилися без батьків для того, щоб повернути або створити для них сімейні форми виховання. Якщо вичерпані всі можливості та не вдається зберегти сім’ю для дитини, ми повинні знайти альтернативну сім’ю дитині, де їй буде комфортно і про неї будуть турбуватися небайдужі люди", - розповіла Лазебна.

За її словами, держава взяла на себе відповідальність за дітей, які не можуть проживати у рідних сім’ях, а проживають в прийомних, в дитячих будинках сімейного типу, патронатних сім’ях, сім’ях опікунів та піклувальників.

"На сьогодні це майже 92% таких дітей, тобто із 70 тисяч. Це діти, які мають батьків, але вони перебувають в інтернатних закладах. Держава опікується цими дітьми, ми збільшуємо розмір державної соціальної допомоги на дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу", - сказала Лазебна.

Лазебна наголосила, що уряд хоче, щоб місцева влада також піклувалася про дітей.

"Тому сьогодні уряд зобов’язує органи місцевої влади забезпечити житлові приміщення, які надаються у користування дитячим будинкам сімейного типу необхідними меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого вжитку. Друге - ми хочемо, щоб місцева влада забезпечувала прийомних дітей та дітей вихованців, яким встановлено інвалідність необхідними пристосуваннями та послугами за місцем їхнього проживання, відповідно до їх індивідуальних потреб, виконання індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю", - йдеться у повідомленні.

Також в уряді підтримано зміни до законодавства для надання права особам з числа сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність проживати та виховуватися у прийомних сімях, дитячих будинках сімейного типу до 23-річного віку.

Нагадаємо, уряд ухвалив низку рішень щодо безпеки дітей.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram