Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
44130

Нардепи підтримали за основу законопроект, що дозволить змінювати по батькові

Нардепи підтримали за основу законопроект, що дозволить змінювати по батькові

КИЇВ. 3 червня. УНН. Верховна Рада ухвалила за основу проект закону №2450 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права фізичної особи на зміну по батькові. Відповідне рішення підтримали 247 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

Згідно з пояснювальною запискою, сьогодні законодавство відносно вільно дозволяє фізичній особі змінювати ім’я або прізвище, але в ньому не передбачено права зміни по батькові.

Це, на думку авторів законопроекту, порушує Конституцію. Тому нардепи пропонують внести зміни до цивільного та сімейного кодексів і передбачити право особи на власний розсуд змінювати своє по батькові так само, як і своє прізвище та ім’я.

Законопроектом пропонується затвердити, що особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові.

Також особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище, ім'я та по батькові за згодою батьків (або одного з батьків, якщо інший помер, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини тощо).

У разі якщо над фізичною особою, яка досягла 14 років, встановлено піклування, зміна прізвища, імені або по батькові такої особи здійснюється за згодою піклувальника. У разі заперечення одним із батьків щодо зміни по батькові дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Зазначається, що прийняття цього проекту закону дозволить виконати рішення Європейського суду з прав людини у справі "Гарнага проти України" та усунути відповідні недоліки чинного законодавства.

Нагадаємо, що Перша леді України підписала меморандум про взаєморозуміння з ЮНІСЕФ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram