Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
84285

Зеленський підписав указ про вдосконалення вищої освіти: деталі

Зеленський підписав указ про вдосконалення вищої освіти: деталі

Володимир Зеленський

КИЇВ. 3 червня. УНН. Президент України Володимир Зеленський підписав указ №210/2020 "Про вдосконалення вищої освіти в Україні". Відповідний документ оприлюднено на сайті Президента, передає УНН.

"З метою вдосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні як фундаментальної основи для розвитку держави, підготовки конкурентоспроможного людського капіталу, відповідно до пункту 28 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: утворити Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні як консультативно-дорадчий орган при Президентові України", - йдеться в указі.

Зеленський також постановив Кабінету Міністрів забезпечити розроблення та затвердити до 1 листопада стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021 - 2031 роки, затвердити до 1 грудня низку державних програм, а також забезпечити розроблення та затвердження до 1 вересня плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики.

Уряду також доручено розробити та затвердити до 1 вересня 2020 року план заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Керівнику ОП Зеленський доручив подати у двотижневий строк проект положення про Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні та пропозиції щодо її персонального складу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступна кампанія 2020: мотиваційний лист, важливі творчі конкурси та договори з бюджетниками.

Сам Президент, коментуючи свій указ у Telegram-каналі, нагадав, що напередодні мав конструктивну зустріч з представниками закладів вищої освіти з усієї України.

"Зазначені в указі завдання уряду – це першочергові кроки, на важливості та невідкладності яких наголосили всі представники вищої освіти. Ми повинні сформувати чіткі цілі та готувати конкурентоспроможних фахівців – відповідно до потреб української економіки. Визначити, якими професіями ринок перенасичений, а які навпаки - будуть гостро затребувані у найближчі роки", - написав Зеленський.

З його слів, окрему увагу буде приділено популяризації нашої освіти серед іноземних студентів.

"Указом створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при Президентові України. Її завданнями, серед іншого, будуть вдосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства України у цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії закладів вищої освіти, механізму залучення приватних інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства", - пояснив глава держави.

Він додав, що найближчим часом проведе зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти щоб разом визначити шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів.

Нагадаємо, на думку Президента, в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram