Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
25395

Кабмін схвалив нові правила регіонального замовлення на підготовку кадрів

Кабмін схвалив нові правила регіонального замовлення на підготовку кадрів

КИЇВ. 10 червня. УНН. Уряд ухвалив нові правила формування регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах освіти. Рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні, передає УНН з посиланням на пресслужбу МОН.

"Заклади професійної, фахової передвищої та вищої освіти вже з вересня готуватимуть прогнози для навчання студентів і учнів за кошти регіонального замовлення за оновленими правилами", - йдеться у повідомленні.

Як вказано, у них закладений чіткий календар погодження таких обсягів із ключовими гравцями регіональних ринків праці, а також виписані повноваження кожного з них.

"Зміни до Методичних рекомендацій, за якими формується регіональне замовлення на підготовку фахівців і робітничих кадрів, були затверджені сьогодні під час засідання уряду", - додали у МОН.

"Базові Методичні рекомендації були прийняті у 2016 році, коли фінансування профтехів передали на місцевий рівень. Однак з того часу деякі міські ради почали штучно зменшувати замовлення через нібито недостатню кількість вступників і не покривали потреби місцевого бізнесу. Щоб не допустити таких ситуацій, ми врахували всі нюанси та прописали чіткий календар, за яким потрібно затверджувати регіональне замовлення. До того ж таке рішення обов’язково мають погоджувати ключові гравці сфери – регіональні ради профосвіти та центри зайнятості", – пояснила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

В оновлених рекомендаціях, зокрема, визначено, що замовником кваліфікованих робітників і фахівців є обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також Рада міністрів АР Крим. Водночас виконавцями є заклади, які мають контракти для підготовки кваліфікованих робітників і фахівців за регіональним замовленням, – це профтехи, виші та заклади фахової передвищої освіти.

"Важливо, що замовники затверджують регіональне замовлення за поданням закладів, погодженням регіональних рад профосвіти та з урахуванням пропозицій місцевої влади", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, у МОН працюють над новою концепцією оплати праці вчителів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram