Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
126960

Меморандум з МВФ: які зобов’язання взяла на себе Україна

Меморандум з МВФ: які зобов’язання взяла на себе Україна

КИЇВ. 11 червня. УНН. Міжнародний валютний фонд оприлюднив текст Меморандуму з Україну, у якому вказані зобов’язання, які українська влада має виконати. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Міністерства фінансів України.

Згідно з документом, Україна має рухатись за такими структурними маяками:

- До кінця червня 2020 року Рада фінансової стабільності та НБУ має затвердити плани скорочення NPLs державних банків - рівень непрацюючих кредитів.

- До кінця серпня 2020 року забезпечити перегляд усіх тарифів на опалення, що знаходяться під юрисдикцією НКРЕКП та місцевих органів влади, і офіційно їх прийняти для повного відображення вартості газу та негазових витрат (включаючи капітальні витрати), та прийняти спрощену процедуру зміни постачальника домогосподарствами.

- До вересня 2020 року підготувати нові організаційні структури та системи для Державної податкової служби та Державної митної служби і створити єдину юридичну особу.

- До кінця листопада 2020 року прийняти зміни до Закону про банківську діяльність, підготовлені за співпраці з фахівцями МВФ та Світового банку, щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління і запровадити нову структуру та буфери капіталу. Надати НБУ юридичні повноваження здійснювати калібрацію вимог щодо капіталу та ліквідності, виходячи з профілю ризику банку.

- До кінця жовтня 2020 року внести зміни до Закону про ФГВФО та інших законів для того, щоб удосконалити механізм ліквідації банків та повернення активів.

- До кінця жовтні 2020 року внести зміни до Закону про Вищу раду правосуддя (ВРП) для покращення процесу відбору, що гарантуватиме, що її члени мають бездоганну репутацію та доброчесність.

- До кінця вересня 2020 року посилити корпоративне управління на державних підприємствах, у тому числі прийняти новий корпоративний статут для НАК “Нафтогаз” відповідно до корпоративних принципів ОЕСР, рекомендації щодо корпоративного управління та іншого застосовного законодавства, включаючи закон “Про акціонерні товариства”.

- До 1 січня 2021 року ДПС та ДМС мають діяти в межах усієї країни як дві окремі єдині юридичні особи з організованим на основі функціонального принципу центральними та територіальними офісами, а обласні та інші юридичні особи ДПС, ДМС, Державної фіскальної служби припиняють свою діяльність.

- В кінці березня 2021 року Державна аудиторська служба України за участі зовнішніх/незалежних аудиторів проведе перевірку цільового використання бюджетних коштів, пов'язаних з COVID-19.

Також вказано, що Україна взяла на себе зобов’язання:

- Тримати граничний обсяг гарантованого державного боргу на рівні 40 млрд грн до кінця 2020 року, а з березня 2021 року - знизити цей показник до 20 млрд грн.

- Не випускати державні облігації для рекапіталізації банків або фінансування ФГВФО більше чим на 20 млрд грн на термін до червня 2021 року.

- Не накопичувати сектором загальнодержавного управління нової протермінованої заборгованості з виплати зовнішнього боргу, а також заборгованість з відшкодування ПДВ та авансових платежів з податку на прибуток.

Також документом передбачені:

Реформування податкової системи спільно з фахівцями МВФ.

Пенсійна реформа, спрямована на забезпечення кращих пенсій при фінансовій стабільності пенсійної системи.

Реформа охорони здоров’я шляхом поширення нового режиму фінансування на ланки вторинної та спеціалізованої допомоги.

Реформа системи освіти, починаючи з навчальних програм та заохочень для вчителів.

Реформування державного банківського сектору, щоб позбавитись часток держави в державних банках.

Реформи енергетичного сектора для уникнення повторного виникнення
квазіфіскальних дефіцитів, посилення конкуренції та підвищення видобутку з метою досягнення енергетичної незалежності.

Земельна реформа. Створення ринку сільськогосподарських земель, скасувавши мораторій на продаж землі та запровадивши механізм фінансової підтримки малих фермерів.

Приватизація та реформування підприємств державної власності та ринків. Реформування державних підприємств для істотного зменшення розміру сектора підприємств державної власності.

Нагадаємо, оприлюднено меморандум МВФ з Україною.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram