Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33855

СБУ заявляє про відкритість до дискусії щодо реформи відомства

СБУ заявляє про відкритість до дискусії щодо реформи відомства

КИЇВ. 15 червня. УНН. Служба безпеки України демонструє високий рівень відкритості, готовність до публічної дискусії у питаннях реформи і налаштована врахувати фахові зауваження, які позитивно вплинуть на діяльність спецслужби. Про це заявив заступник керівника з питань реформування СБУ Сергій Пунь під час онлайн дискусії про реформування сектору безпеки, організованої Центром громадянських свобод, передає УНН з посиланням на повідомлення пресслужби СБУ.

"Як людина, яка щодня працює з партнерами з інших спеціальних служб ЄС та НАТО, скажу, що жодна з них не є настільки відкритою, коли обговорюється питання їхньої реформи. Я вважаю, це велика перевага українського суспільства, яка свідчить про відкритість до таких дискусій", – зазначив Пунь.

Він підкреслив, що доопрацюванням законопроекту про СБУ зараз займається профільний комітет Верховної Ради, де створена робоча група широкого формату. До участі в ній депутати долучили і представників СБУ.

За словами Пуня, закон про СБУ – це правова рамка, що визначає основи: статус, завдання, функції та інструменти, якими надалі користуватиметься Служба. Водночас реформа, на його думку, має поєднувати ефективні інструменти для протидії загрозам і демократичний контроль за діяльністю Служби.

Нагадаємо, 10 березня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про внесення змін до закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності СБУ (№ 3196).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram