Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
38700

З початку року власників нелегальних АЗС оштрафували на майже 600 тис. грн - Держекоінспекція

З початку року власників нелегальних АЗС оштрафували на майже 600 тис. грн - Держекоінспекція

КИЇВ. 16 червня. УНН. За 5 місяців 2020 року Державна екологічна інспекція під час перевірок АЗС оштрафувала порушників на майже 591 тис. грн. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований, передає УНН.

"Нелегальні АЗС – це міни сповільненої дії! Сьогодні під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій говорили про нелегальний обіг пального. Не секрет, що мережа "чорних" автозаправок покрила всю Україну. За даними експертів, тіньовий паливний ринок становить до 30% і він постійно зростає. Крім того, що вони руйнують конкурентний ринок, нелегали піддають ризику навколишнє середовище та життя людей", - зазначив Мальований.

Так, за його словами, увесь простір навколо "чорних" заправних станцій – це зона підвищеного ризику. Вони є джерелом викидів парів бензину та дизпалива в повітря, вибухонебезпечними об’єктами та завдають колосальних втрат місцевим бюджетам, звідки фінансуються освіта, медицина та інфраструктура.

Мальований зазначає, що неодноразово траплялися випадки, коли працівники таких АЗС та випадкові люди ставали жертвами нещасних випадків, потрапляли до лікарень й навіть помирали. Причому, власники цих точок не несуть жодної відповідальності за їхнє життя та здоров’я.

"Державна екологічна інспекція у 2019 році здійснила 311 перевірок АЗС та оштрафувала порушників на 1,6 млн грн. За 5 місяців 2020 року сума штрафів склала майже 591 тис. грн. На жаль, до держбюджету надійшло менше половини цих сум (437,8 та 243,3 тис. відповідно). Це зайвий раз доводить, що виписати штраф – не означає вирішити проблему. Треба, аби працював увесь ланцюжок сплати штрафних санкцій, а інспекція мала можливості та потужності ефективно захищати безпечний екологічний простір в судах. Це є одним з моїх пріоритетів як голови ДЕІ", - додав він.

Нагадаємо, у квітні через мережу АЗС у столиці роздрібний продаж бензину становив 10,9 тис. тонн, та зменшився порівняно з березнем на 23,8%.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram