Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
30405

Призупинення імпорту електроенергії з РФ та фінансове “оздоровлення” Енергоатому: у ВР зареєстровано законопроект

Призупинення імпорту електроенергії з РФ та фінансове “оздоровлення” Енергоатому: у ВР зареєстровано законопроект

КИЇВ. 17 червня. УНН. В.о. міністра енергетики Ольга Буславець закликала народних депутатів підтримати зареєстрований законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії", повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу відомства.

Вона уточнила, що проект ЗУ зареєстровано у понеділок і вже передано на розгляд парламентських комітетів. Документом передбачено подовження строку зобов’язання чинних постачальників універсальних послуг постачати електричну енергію побутовим та малим непобутовим споживачам.

Разом із тим, проведення конкурсу з визначення постачальника універсальних послуг відтерміновується на рік.

"Це необхідно для того, щоб домогосподарства та невеликі непобутові споживачі – перукарні, кафе, інші заклади – мали стабільне електропостачання. Справа в тому, що карантинні заходи та низка інших причин завадили провести конкурс на постачальників універсальних послуг, як було заплановано. Але щоб убезпечити українців від перебоїв з електроенергією, ми розробили цей законопроект", – пояснила Буславець.

Також у законопроекті пропонується продовжити на рік зобов’язання діючого постачальника "останньої надії", з відповідним перенесенням конкурсу.

"Ця норма необхідна для стабільного енергопостачання споживачам, які втратили або не знайшли постачальника", – наголосила в.о. міністра.

Окрім цього, законопроект містить низку норм, спрямованих на стабілізацію ринку електричної енергії. Зокрема, ДП "Гарантований покупець" отримає можливість продавати електроенергію за двосторонніми договорами, що покращить його фінансову ситуацію.

НАЕК "Енергоатом" зможе збільшити кількість електроенергії, що реалізується за двосторонніми договорами, що позитивно відобразиться не лише на фінансовому стані державної компанії, а й дасть можливість промисловим споживачам купувати енергію за більш низькою ціною.

Проект також містить норми щодо тимчасового призупинення імпорту електроенергії із держав, що не є членами Енергетичного Співтовариства.

"Імпорт можливий лише при забезпеченні паритету на суміжних ринках: якщо Україна імпортує електроенергію, то вона повинна мати можливість і експортувати її на рівних умовах. Призупинення імпорту також забезпечить попит на вітчизняну енергію, а отже, – стабільну роботу державних вугільних підприємств", – зазначила в.о. міністра.

Крім того, документом пропонується спростити процедуру проведення конкурсу на будівництво нових генеруючих потужностей.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram