Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
41280

Парламентарі запровадили інститут кримінальних проступків

Парламентарі запровадили інститут кримінальних проступків

КИЇВ. 17 червня. УНН. Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №3314 для запровадження інституту кримінальних проступків. Відповідне рішення підтримали 316 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

У пояснювальній записці зазначається, що прийняття законопроекту приведе чинне законодавство України у відповідність із законом України № 2617-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень.

Основні завдання, які пропонувалось вирішити законом № 2617-VIII:

— Гуманізація кримінальної відповідальності шляхом перегляду міри покарань за вчинення окремих кримінальних правопорушень. Це є одним із важливих зобов’язань України перед Радою Європи.

— Склад кримінальних проступків сформовано за рахунок злочинів невеликої тяжкості, санкції яких не передбачатимуть покарання у вигляді позбавлення волі плюс перенесення з КУпАП 130 статті відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

— Розслідування проступків здійснюватимуть як окремі підрозділи дізнання, так і уповноважені на те посадові особи правоохоронних органів.

— Готування до кримінального проступку не буде тягнути за собою кримінальну відповідальність.

— Особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

Також проектом закону пропонується внести зміни до 125 законодавчих актів України, відповідно до яких слово “злочин” у їх тексті замінюється словами “кримінальне правопорушення”, слова “злочин невеликої тяжкості” замінюються словами “кримінальний проступок”, слова “злочин середньої тяжкості” замінюються словами “нетяжкий злочин”.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект № 3314 для запровадження інституту кримінальних проступків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram