Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
41880

Шмигаль пояснив позицію уряду щодо приватизації держпідприємств

Шмигаль пояснив позицію уряду щодо приватизації держпідприємств

Денис Шмигаль

КИЇВ. 18 червня. УНН. Приватизація необхідна, адже більшість держпідприємств не приносять доходів у вигляді дивідендів або податків до державного бюджету через відсутність ефективного власника. Про це заявив під час презентації програми дій уряду у сесійній залі ВР прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає кореспондент УНН.

"Стосовно приватизації: дійсно, в цьому році підготовлений доволі великий пакет малої, середньої, великої приватизації. Звісно, ми дуже уважно з фондом держмайна оцінюємо можливості ринку, можливості інвесторів сьогодні й в першу чергу ми говоримо про так звану "малу приватизацію", коли у регіонах частина державних підприємств малого та середнього розміру, які сьогодні не приносять фактично доходів у вигляді дивідендів або податків до державного бюджету, частина з яких знаходиться у "плачевному" стані з невиплатою заробітної плати, бо там немає ефективного власника і держава не встигає контролювати ефективність цих підприємств. Вони сьогодні розкрадаються, цю приватизацію необхідно здійснити в першу чергу", - розповів Шмигаль.

Він нагадав, що в Україні на сьогодні понад 3 900 державних підприємств різного розміру.

"Коли ми порівнюємо з іншими державами, то держава може ефективно управляти декількома десятками найбільших, найбільш ефективних підприємств, які можуть наповнювати бюджет… Сьогодні такі підприємства визначені, вони не підлягають приватизації, вони будуть корпоратизуватися для підвищення їхньої ефективності, і надходження від цих..підприємств повинні зростати. Всі решта - неефективні, дрібні, середні підприємства, які на сьогодні є тягарем на тілі держави і мають бути приватизовані", - сказав Шмигаль.

Нагадаємо, до приватизації цього року готується близько 300 малих і середніх підприємств.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram