Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
31980

Нардепи заборонили відкривати справи про банкрутство юросіб-боржників на період карантину

Нардепи заборонили відкривати справи про банкрутство юросіб-боржників на період карантину

КИЇВ. 18 червня. УНН. Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №3322, що передбачає на період дії карантину та протягом 90 днів після його скасування встановити заборону на відкриття провадження у справах про банкрутство боржників-юросіб за заявками кредиторів. Відповідне рішення підтримали 307 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

Законопроект про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби має на меті створення дієвого механізму на період дії карантину для уникнення проблем, що виникатимуть під час процедури банкрутства.

Пропонується тимчасово на період дії карантину та протягом 90 днів з дня його відміни не відкривати провадження у справах про банкрутство боржників – юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 01 лютого 2020 року.

Продовжується строк, у який боржник зобов’язаний звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов’язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами. У такому випадку надається право комітету кредиторів та забезпеченим кредиторам (щодо майна, яке є предметом забезпечення) прийняти рішення про зупинення проведення аукціонів з продажу майна боржника, також зупиняється нарахування відсотків на зобов’язання боржника перед кредиторами, які реструктуризовані планом санації чи реструктуризації боргів боржника.

Окрім цього, автори законопроекту пропонують дати можливість проводити збори комітету кредиторів у режимі онлайн або шляхом опитування, а арбітражних керуючих звільнять від відповідальності, якщо вони не могли виконувати свої обов'язки через карантин.

Нагадаємо, ВР ухвалила за основу законопроект №3322, що передбачає на період дії карантину та протягом 90 днів після його скасування встановити заборону на відкриття провадження у справах про банкрутство боржників-юросіб за заявками кредиторів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram