Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
35850

НБУ підвищив прозорість ухвалення рішень щодо застосування заходів впливу до банків

НБУ підвищив прозорість ухвалення рішень щодо застосування заходів впливу до банків

КИЇВ. 24 червня. УНН. Національний банк оновив порядок застосування заходів впливу до банків, тепер перед застосуванням заходу впливу представник банку буде запрошений на засідання правління або Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу НБУ.

"Національний банк оновив порядок застосування заходів впливу до банків. Відтепер перед застосуванням заходу впливу Національний банк буде запрошувати представника банку на засідання правління або Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем", - сказано у повідомленні.

Зазначається, що під час засідання представник банку зможе дати пояснення або висловити заперечення щодо заходу впливу. Результати розгляду пояснень та заперечень будуть враховуватися при ухваленні остаточного рішення правлінням Національного банку щодо застосування заходу впливу.

Так, такий підхід надасть банкам додаткові можливості для відстоювання власної позиції. Окрім цього, у рішенні Національного банку про застосування заходу впливу з’явиться новий пункт: оцінки і висновки. Рішення також міститиме пояснення адекватності застосування заходу впливу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські банки з початку року збільшили доходи на 10,8% - НБУ

Повідомляється, що якщо між власниками істотної участі в банку є протиріччя і це шкодить його діяльності, банк буде визнано проблемним. Зазначені зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу (далі – Положення) передбачені постановою Правління Національного банку від 22 червня 2020 року №79, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Національний банк вніс ці зміни до Положення, щоб привести його у відповідність до норм закону про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності (№ 590-ІХ). Верховна Рада ухвалила цей закон 13 травня 2020 року, а 25 травня він набрав чинності.

Закон дає змогу завершити процедури виведення з ринку неплатоспроможних банків та визначає процедуру отримання компенсацій колишніми власниками виведених із ринку банків, удосконалює процедуру прийняття рішень Національним банком, що дозволяє виявляти проблемність банків на ранніх стадіях. Окрім цього, він розширює механізми можливої участі держави у виведенні банку з ринку.

Нагадаємо, у другому кварталі цього року очікується поглиблення падіння економіки України, на тлі того, що у першому кварталі реальний ВВП скоротився на 1,3% у річному вимірі. Водночас, падіння за підсумками року, ймовірно, також буде глибшим, ніж очікувалося (5%).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram