Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Вівторок, 16 серпня 2022 05:00
Новини: Економіка
55380

У Раді пропонують саджати за грати недобросовісних реєстраторів і нотаріусів

У Раді пропонують саджати за грати недобросовісних реєстраторів і нотаріусів

Галина Янченко

КИЇВ. 25 червня. УНН. Парламентарі працюють над тим, аби ліквідувати проблему рейдерства у державних реєстрах. Про це у коментарі УНН розповіла голова ТСК з питань захисту прав інвесторів, народний депутат Галина Янченко.

Вона нагадала, що перший антирейдерський законопроект був схвалений ВР у жовтні 2019 року.

"Перші результати вже є. Якщо подивитися статистику, то у 2018 році було відкрито близько 28 кримінальних проваджень, пов’язаних із рейдерськими атаками. У 2019 році – вже 29 тисяч відповідних кримінальних проваджень. Це означає, що до недавніх пір у нашій країні ставалося близько 80 рейдерських правопорушень щоденно", - каже Янченко.

Цьогоріч ситуація дещо покращилася. Оскільки за результатами першого кварталу відкрито менше 2 тисяч проваджень.

"Бачимо позитивну динаміку, але проблема зберігається", - додає нардеп.

Тож сьогодні ТСК працює над тим, аби звести рейдерство нанівець. Для цього депутати готують два антирейдерські законопроекти. Один із них передбачає низку змін до КК України.

Документом, серед іншого, пропонується посилити відповідальність державних реєстраторів за участь у рейдерських злочинах.

"Серед пропозицій – більш жорстке покарання за підробку документів та втручання у роботу реєстрів. Збільшення у 10 разів штрафів для осіб, які подають на державну реєстрацію підробні документи – до рівня від 85 тисяч до 170 тисяч грн, або обмеженням волі на строк до 2 років", - інформує Янченко.

Окремо законопроектом пропонується внести зміни до статті ККУ 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, вчиняють нотаріальні дії, - ред.), і карати за сприяння рейдерству нотаріусів.

"За зловживання своїми повноваженнями ми передбачаємо штрафи для нотаріусів: від 8 до 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, від 136 тисяч до 204 тисяч грн", - розповіла Янченко.

Вона додала, що окрім штрафу, нотаріусів або державних реєстраторів, які будуть зловживати своїм становищем і в інтересах третіх осіб, можуть позбавити волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади.

"І навіть заборона займатися певною діяльністю на строк до 10 років. Якщо ж такі дії державного реєєстратора вчинялись з метою заволодіння чужим майном, це загрожує покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років", - розповіла нардеп.

Янченко погоджується, що таке законодавство доволі жорстке. Однак воно є справедливим у частині майнових збитків для бізнесу, до яких призводять недобросовісні дії держреєстраторів та нотаріусів.

"Тому, жорстке покарання запроваджується для того, аби державні реєстратори, нотаріуси та посадові особи більш відповідально перевіряли документи, перш ніж здійснювати певні реєстраційні дії. За нинішнім законодавством реєстратори жодної відповідальності за свої дії не несуть, адже довести якийсь умисел практично неможливо", - каже вона.

Ще один законопроект, який готують депутати, стане "червоною" кнопкою від рейдерства. Він передбачає зупинку будь-яких реєстраційних дій з боку Міністерства юстиції, допоки не буде встановлено – це рейдерство, чи ні.

Обидва законопроекти депутати планують зареєструвати у ВР до кінця поточної сесії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram