Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
63345

З наступного року ДПА з математики обов'язкове – МОН

З наступного року ДПА з математики обов'язкове – МОН

КИЇВ. 27 червня. УНН. З наступного року ДПА з математики обов'язкове. Також за планом проведення Року математичної освіти в Україні у 2020/2021 навчальному році в листопаді заплановано відкриття Музею науки. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу МОН.

"Міжнародне дослідження PISA-2018 показало, що 36% наших 15-річних учнів не досягають базового рівня знання з математики. Однією з ініціатив, покликаних вирішити цю проблему, стало оголошення навчального року 2020/2021 Роком математичної освіти…“, – зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Повідомляється, що план Року математичної освіти передбачає заходи, покликані забезпечити рівний доступ учнів до вивчення математики і застосування сучасних технологій навчання математики, удосконалити ресурсне забезпечення освітнього процесу, підвищити мотивацію школярів до вивчення математики та її застосування в житті, популяризувати математичну освіту.

"Зокрема, починаючи з травня 2021 року здобувачі повної загальної середньої освіти складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики", - йдеться в повідомленні.

Згідно з планом, протягом навчального року 2020/2021 також передбачено:

• збільшити кількості навчальних годин на вивчення математики в Державному стандарті базової середньої освіти;
• впровадити курси “Логіка”, “Математична логіка” у варіативну складову навчальних планів 1-11 класів;
• провести тренінги для вчителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти із застосування Легоматематики в освітньому процесі;
• оснастити школи і профтехи, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій;
• створити каталог освітніх ресурсів з вивчення математики;
• розширити мережі математичних гуртків у закладах загальної середньої та позашкільної освіти;
• організувати математичні хаб-простори на базі вишів, що мають факультети (інститути) з підготовки вчителів.

"У квітні 2021 року також заплановано створити безкоштовний математичний онлайн-ресурс та розробити відповідний контент для учнів та вчителів математики",- зазначається в повідомленні.

Також протягом червня-серпня 2021-го планується організувати літні "математичні школи" для вчителів та учнів, а на листопад заплановано відкриття Музею науки.

Нагадаємо, Президент оголосив Рік математики в Україні.

Джерело: УНН
Теги: ЗНО
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram