Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
194460

Справа MH17: підсумки другого раунду слухань, рішення суду

Справа MH17: підсумки другого раунду слухань, рішення суду

КИЇВ. 3 липня. УНН. На сьогоднішньому засіданні суду у справі про катастрофу малазійського Boeing рейсу МН17 над Донбасом у 2014 році було задоволено низку запитів і клопотань сторін. Про це на брифінгу за підсумками засідання розповіла суддя Йоланда Вейннобел (Yolande Wijnnobel), передає кореспондент УНН.

"Сьогодні суд прийняв рішення за клопотаннями і заявами, які були подані обвинуваченням, захистом і адвокатом родичів протягом цієї серії судових днів. Суд розглянув питання про необхідність подальшого розслідування на цій стадії справи", - сказала суддя.

Вона нагадала, що на даній стадії сторона звинувачення стверджує, що розслідування майже готове і завершено, але захист це заперечує. Захист, у свою чергу, хоче, щоб було проведено подальше розслідування за двома так званим "альтернативними сценаріями".

Як зазначила Вейннобел, суд задовольнив низку запитів і клопотань на сьогоднішньому засіданні.

"Наприклад, знову буде заслухано низку свідків, а також буде надано право на проведення розслідування експертами, які, наприклад, подивляться на можливі маніпуляції з відзнятими матеріалами і вирахують можливу точку пострілу. Захисту також буде надана можливість разом зі своїм експертом поглянути на реконструкцію МH17 і оцінити збитки. Суд на даний момент не прийняв рішення за клопотанням сторони обвинувачення про особистий огляд місця обстрілу", - сказала вона.

Суддя також згадала, що на адресу США також буде спрямований запит про надання даних супутникової зйомки, на якій імовірно можна побачити запуск ракети "БУК".

"Є досить велика кількість запитів захисту, за якими на даний момент рішення прийнято не буде. Захист займає позицію, що не можна виключати іншого сценарію, ніж за сценарієм з БУКом ... Також були висловлені інші запити про проведення подальшого розслідування, які були також відхилені", - повідомила вона.

Відзначимо, на початку засідання головуючий суддя Хендрік Стейнхаус оголосив, що засідання буде відкладено до 31 серпня 2020 року.

Нагадаємо, попереднє слухання відбулося 26 червня. На ньому виступала сторона звинувачення, відповідаючи на аргументи захисту підозрюваного Олега Пулатова.

На їхню думку, нові свідчення несумісні з доказами в матеріалах справи, що стосуються типів пошкодження, які залишилися на уламках літака, кабіні пілота, тілах загиблих, а також даних з радарів і перехоплених телефонних розмов.

Також прокуратура не захотіла повторного дослідження даних з радарів, так як це не принесе нових результатів, і запропонувала почати розгляд справи по суті в лютому-березні 2021 року.

Заслуховування родичів в такому випадку може відбутися в травні-червні 2021 року.

Під час засідання суду раніше адвокати клопотали про допити понад 100 осіб, так чи інакше пов'язаних з підготовкою матеріалів справи або які фігурують в ньому. Адвокати раніше вимагали проведення більшої кількості розслідувань у справі і висловили сумніви в достовірності поточної версії прокуратури.

Крім того, захист підозрюваного в катастрофі росіянина Пулатова розглядав "український сценарій з "БУКом".

Як повідомляв УНН, процес в окружному суді Гааги розпочався 9 березня.

Слухання проходять в судовому комплексі під Амстердамом. Нинішній блок засідань триватиме до 3 липня. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених в збитті літака рейсу MH17.

Це троє громадян Росії: Ігор Гіркін, відомий на прізвисько "Стрєлков", який на час збиття літака називав себе "міністром оборони" угруповання "ДНР", Сергій Дубинський, відомий на прізвисько "Хмурий", відставний полковник ГРУ Росії, а на час тих подій "генерал-майор" в угрупованні "ДНР", який очолював його власне "ГРУ", Олег Пулатов, відомий на прізвисько "Гюрза", полковник, колишній російський спецназівець, який на окупованій частині Донбасу був тоді заступником Дубинського, - а також громадянин України Леонід Харченко, відомий на прізвисько "Крот", який знаходився в той час в рядах угруповання "ДНР" під командуванням Дубинського.

Їм пред'явлені попередні звинувачення у вбивстві 298 осіб і в заподіянні катастрофи літака, яка привела до загибелі всіх на борту. Всі обвинувачені на процес не з'явився. За оцінками експертів, вироку в процесі варто очікувати не раніше, ніж через кілька років.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram