Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 24 січня 2021 14:36
35445

Тернополяни пройшли ІФА-тестування за власним бажанням і виявили у себе імунітет до covid-19

Тернополяни пройшли ІФА-тестування за власним бажанням і виявили у себе імунітет до covid-19

КИЇВ. 8 липня. УНН. Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ почав тестувати жителів області на антитіла до covid-19. Про це повідомляє "Суспільне. Тернопіль", передає УНН.

Уточнюється, що раніше дослідження ІФА робили лише тим, хто був у групі ризику – особам, які контактували з хворими на коронавірус, і медикам.

А з 3 липня почали тестувати всіх бажаючих, і таке тестування - платне. У лабораторному центрі створені усі необхідні умови для тестування людей на антитіла до covid-19.

"Проведення досліджень методом ІФА сироваток крові триває протягом двох годин. Це, власне, дослідження. А ще плюс доставка, відбір сироватки і крові, тобто за добу можна зробити декілька постановок. Ми робили підрахунки, це 800 чоловік і більше", – розповів епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

Для тестування не потрібен попередній запис, не обов'язкове направлення від сімейного лікаря, каже головний санітарний лікар області Оксана Чайчук.

"Будемо знати про стан захворюваності і стан імунітету нашого населення в області, це дуже важлива інформація", - додає вона.

Результати тестування за минулу добу засвідчили, що антитіла до covid-19 мають 2 із 35 протестованих жителів області. І ті, хто отримали позитивні результати тесту прийшли на дослідження за власним бажанням.

Як писав УНН, вітчизняні ІФА-тести у МОЗ дослідили на відповідність та отримали 100% співпадіння заявленим характеристикам. Мова про тест-системи української компанії "Діапроф-Мед".

Нагадаємо, мер столиці Віталій Кличко каже, що проходити ІФА-тестування потрібно хоча б раз на місяць. І в першу чергу така рекомендація стосується співробітників торгівельних та ресторанних закладів. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram