Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 17 січня 2021 05:11
Новини: Економіка
45540

ЗМІ: Шмигаль противиться детінізації АПК з особистих корупційних мотивів

ЗМІ: Шмигаль противиться детінізації АПК з особистих корупційних мотивів

КИЇВ. 9 липня. УНН. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль міг виступити проти детінізації агросектора з особистих корупційних інтересів. Про це йдеться в матеріалі 24 каналу "Прем'єр-міністри на тіньовій стороні: чому Шмигаль і Гройсман проти 3131".

Нагадаємо, законопроект № 3131 про детінізацію в АПК пропонує ввести ухвалене податкове зобов'язання. Це не новий податок, а лише механізм для того, щоб примусити "тіньовиків" платити вже існуючі податки. Документ підтримав профільний комітет ВР і аграрні асоціації. Зі свого боку 8 липня на засіданні Кабміну Денис Шмигаль назвав законопроект "передчасним" і заявив, що плануэ закликати Раду не голосувати за нього.

Сам документ прем'єр-міністр назвав спочатку законом "про збільшення податків на гектар землі", а потім - "законом про оренду". "Шмигаль поспішив зробити заяву, не розібравшись в питанні. Адже ні про збільшення податків, ні про збільшення оренди в самому законопроекті немає ні слова ... В маніпуляції подався і один з попередників Шмигаля - Володимир Гройсман. Законопроект він теж, судячи з усього, не відкривав. Замість цього згадав затерті до дірок страшилки (про скупку земель іноземцями - ред.)", - йдеться в матеріалі.

Як вказує видання, на посаді прем'єр-міністра Гройсман не був зацікавлений в детінізації і боротьбі з корупцією в сфері АПК та земельних відносин. Його люди очолювали ключові відомства - Міністерство АПК і Держгеокадастр, який вважався однією з головних корупційних годівниць всього Кабміну. Шмигаль міг перейняти підхід свого попередника. "Зберігаючи мовчання з багатьох важливих агропитань Шмигаль, раптово перейнявся проблемами фермерів. Напрошується логічний висновок: нинішній прем'єр-міністр давно зрозумів корупційні схеми попереднього колеги - Гройсмана - і очолив їх. Коли всі працюють "в білу", заробляти на корупції складніше. Тіньовий ринок землі - велика годівниця, яка, схоже, переходить у спадок разом з посадою прем'єр-міністра", - пише сайт 24 каналу.

Крім того, детінізація АПК дозволила б зменшити дефіцит бюджету, який на цей момент досяг 300 млрд грн або 7,5% ВВП: "Коли прем'єр виступає проти детінізації в АПК всупереч позиції самих виробників і значною дірою в держбюджеті, актуалізується питання не тільки про професійні компетенції глави Кабміну, а й про те, в чиїх інтересах він працює насправді".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram