Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33690

Рада відправила на доопрацювання законопроект, який дозволить звільнити Ситника

Рада відправила на доопрацювання законопроект, який дозволить звільнити Ситника

КИЇВ. 14 липня. УНН. Верховна Рада України направила до парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності на повторне перше читання законопроект №3133 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах. Проектом закону, зокрема, передбачено звільнення директора НАБУ з посади, якщо на нього протягом останнього року накладалося адмінстягнення за правопорушення, пов’язане з корупцією. Відповідне рішення підтримали 284 народних депутатів України, передає кореспондент УНН.

Проектом закону пропонується замінити в окремих статтях законів України термін "корупційне правопорушення", який застосовується до адміністративного стягнення, на термін "правопорушення, пов’язане з корупцією", що відповідатиме положенням Закону України "Про запобігання корупції".

Крім того, законопроектом пропонується доповнити ЗУ "Про Національне антикорупційне бюро України" положенням, відповідно до якого особа не може бути призначена на посаду, а призначена особа звільняється з посади:

▪️ якщо має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

▪️ на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, або притягалася судом до відповідальності за вчинення умисного злочину.

Також законопроектом передбачається, що однією з підстав звільнення директора Національного бюро є набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.

Нагадаємо, що у грудні 2019 року Рівненський апеляційний суд визнав директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією. 

Додамо також, що Національне бюро розслідувань розкритикувало законопроект №3133, який передбачає можливість звільнення Артем Ситника з посади директора НАБУ зазначивши, що такий закон розглядається як спроба наступу на незалежність правоохоронного органу.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram