Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
40635

Українські ІФА-тести належать до одних з найкращих в світі - Фаворов

Українські ІФА-тести належать до одних з найкращих в світі - Фаворов

КИЇВ. 17 липня. УНН. Широке тестування населення на коронавірус необхідне, більш того, проводитися воно повинно на постійній основі. Акцент в такому масовому скринінгу слід робити не на ПЛР-тести, а на ІФА. Про це в інтерв'ю "КП в Україні" розповів провідний епідеміолог, інфекціоніст, доктор медичних наук, експерт Центру з контролю захворюваності CDC (Атланта, США) Михайло Фаворов.

"Звісно! Широке тестування необхідно. Тести повинні бути скрізь і доступні не просто для населення, але окремо для організованих груп - армії, поліції, лікарів, в першу чергу. Хоч кожен день робіть тести!

Чому? Тому що вчора тест був негативний, а сьогодні може бути позитивний. Значить, сідай вдома і не поширюй інфекцію.

На жаль, акцент зараз пішов на ПЛР-тести, які дають тільки половину підтверджень. Це неправильно. Треба припинити робити масово ПЛР. Якщо будете здорових тестувати, всі виявлені випадки виявляться помилково позитивними.

Моя наука дуже складна, я не можу все пояснити в одному інтерв'ю. Але висновок простий: треба проходити тест на антитіла. І якщо він позитивний, тоді робити ПЛР", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІФА-тестування, на відміну від ПЛР, не приводить до величезних системних помилок - Фаворов

За його словами, ІФА-тестування (на визначення антитіл), здатне визначати безсимптомних хворих за тиждень до того, як вірус здатний виявити ПЛР-тест.

Крім того, Фаворов, повідомив, що ті ІФА-тести, що розроблені і сьогодні використовуються в Україні - відносяться до одних з найкращих в світі.

"Українські ІФА-тести, які мені вдалося в нашій компанії провести через міжнародний стандарт якості, відносяться до одних з найкращих тестів в світі.

Зараз хочемо умовити українських фахівців зробити рапід-тест", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Фаворов розповів, що український виробник ІФА-тестів - компанія "Діапроф-Мед" - почав процедуру отримання сертифіката Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA).

"Уже підготували заявку в FDA, це такий 200-сторінковий документ того, що повинно бути виконано. Цікава знахідка у нас була в період роботи з підготовки заявки, виявилося, що, дизайн тестів "Діапроф" і двох інших тестів у всьому світі, збігається.

Було дуже цікаво дізнатися, що ці два інших тести, які зроблені з таким же дизайном як український "Діапроф"-тест, не більше не менше - "Ебботт" і "Рош", два діагностичних супер-гіганти", - зазначив він, уточнивши, що СЕ сертифікат тест-системи "Діапроф-Мед" вже мають.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram