Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
67185

У Зеленського заявили про прорив у Мінському процесі: з 27 липня на Донбасі запроваджується повне припинення вогню

У Зеленського заявили про прорив у Мінському процесі: з 27 липня на Донбасі запроваджується повне припинення вогню

КИЇВ. 22 липня. УНН. Сьогодні, 22 липня 2020 року, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції. Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню, передає УНН із посиланням на повідомлення Офісу Президента.

Як повідомили в Офісі, прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату.

"Сьогодні на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу.

Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ", - йдеться у повідомленні.

В Офісі відзначили, що режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей.

"Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод", - йдеться у повідомленні.

СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів, додали у Зеленського.

Крім того, за даними Офісу, У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:

⁃ після всеосяжної деескалації;

⁃ після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;

⁃ відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;

⁃ вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;

⁃ вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.

У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони, зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, останній раз у форматі відеоконференції засідання тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбулось 8 липня, тоді українська сторона закликала до встановлення режиму тиші у зв’язку з ситуацією на Луганщині, де бушували лісові пожежі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram