Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
39075

У МОЗ розповіли про плани запровадження електронних рецептів на ліки

У МОЗ розповіли про плани запровадження електронних рецептів на ліки

Максим Степанов

КИЇВ. 24 липня. УНН. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів зустріч із представниками провідних великих фармацевтичних компаній України та обговорив з ними, як планують запроваджувати та розширювати використання електронного рецепту на ліки і чому це економічно вигідно для пацієнта. Про це він сказав під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

"...Ми проговорили (з фармвиробниками - ред.)... запровадження електронного рецепту. Це теж дуже необхідна і важлива річ. Він у нас зараз використовується у програмі "Доступні ліки", яку ми, я вважаю, повинні максимально розширювати - цю програму реімбурсації. Для того, щоб наші пацієнти отримували лікарські засоби з суттєвим зниженням ціни. Це і є турбота про наших українців. Отже, ми вважаємо, що треба електронний рецепт максимально розширювати, запроваджувати у нашій країні, в тому числі - поступово позбутися взагалі паперових рецептів", - сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що тоді в аптеках можна буде купити ліки за рецептом, як це передбачено. Тоді це можна буде контролювати.

"Окрім того, введення електронного рецепту, на нашу думку, має ще і економічний ефект для всіх нас - українців. Тому що в такому випадку ми будемо бачити... передбачаємо зниження ціни на лікарські засоби. Чому? Тому що в електронному рецепті записується так звана непатентована форма, тобто, діюча речовина… Вже безпосередньо в аптеці, купуючи ці лікарські засоби, ви вже можете собі обрати той чи інший, в залежності від ціни", - додав Максим Степанов.

За його словами, це дозволить пацієнту купити той лікарський засіб, який виписав йому лікар.

"Такі речі ми з ними (фармацевтами - ред.) обговорили. Домовилися, що ми рухаємося, готуємо відповідні нормативні документи, зміни до законодавства, зміни нормативних документів Кабінету міністрів. Домовилися, що вони, в свою чергу, (наші підприємства) дадуть свої рекомендації, свої зауваження", - сказав Максим Степанов.

Нагадаємо, з квітня минулого року в Україні через електронну систему виписали 18 млн рецептів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram