Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
34155

Мінекономіки та учасники зернового ринку погодили граничні обсяги експорту пшениці

Мінекономіки та учасники зернового ринку погодили граничні обсяги експорту пшениці

КИЇВ. 17 серпня. УНН. Сьогодні, 17 серпня, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з учасниками ринку зерна – аграрними асоціаціями, виробниками, переробниками та експортерами - підписали додаток до зернового Меморандуму і таким чином узгодили граничний обсяг експорту зерна у 2020/2021 маркетинговому році. Відповідно до додатку, погоджено наступні експортні цифри – 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

“Зерновий меморандум є гарним прикладом вміння домовлятися і приймати збалансовані рішення. На нашу спільну думку, експорт у 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита на цей маркетинговий рік - це той орієнтир, який збереже нам і внутрішню продовольчу безпеку, і експортні можливості. Крім того, враховуючи коронакризу, в прогнозному балансі ми збільшили обсяг перехідних залишків на півмільйона тонн – до 1,7 млн тонн”, - прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Крім того, в залежності від погодних умов та кінцевих даних щодо обсягів виробництва пшениці від Держстату, прогнозні баланси ринку зерна можуть бути переглянуті підписантами Меморандуму у 4-му кварталі.

Наразі, урожай зерна очікується на рівні 72,1 млн тонн.

Додамо, що зерновий меморандум укладається щороку з 2011 року. Документ передбачає взаємодію учасників ринку зерна, обмін інформацією, здійснення моніторингу зернового ринку.

Раніше УНН писав, що економіка України у третьому кварталі почала відновлюватися.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram