Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
45585

Качка обговорив питання взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною

Качка обговорив питання взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною

Тарас Качка

КИЇВ. 20 серпня. УНН. Заступник міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка обговорив питання взаємовигідного стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною. Про це УНН повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

Так, відбулася онлайн-конференція "Україна-Туреччина: нові можливості для співпраці" з метою обговорення перспектив та пріоритетних напрямів українсько-турецького економічного співробітництва.

"Незважаючи на карантинні обмеження, Україна і Туреччина залишаються надійним торговельним партнерами. В 2019 році Туреччина посіла 1-е місце серед країн Близькосхідного регіону за обсягом товарообігу з Україною. При цьому потенціал і можливості для розширення двостороннього товарообігу реалізований не повністю. Україна зацікавлена в укладенні всеосяжної Угоди про вільну торгівлю між двома країнами, що сприятиме розширенню доступу на ринки товарів і послуг", - зазначив Качка.

Він наголосив, що одним з основних інструментів активізації двостороннього співробітництва в економічній сфері є Міжурядова українсько-турецька комісія з торговельно-економічного співробітництва. Заступник Міністра підтвердив готовність української сторони до проведення Комісії у вересні в Одесі.

"Також було обговорено питання торгівлі та галузевої взаємодії в рамках Українсько-турецької робочої групи по сільському господарству. Туреччина є одним з ключових торговельних партнерів України та стабільно входить у ТОП 10 країн, куди експортується вітчизняна аграрна продукція", - зазначається в повідомленні.

Повідомляється, що за І півріччя 2020 року товарообіг між країнами склав 2,27 млрд доларів, що на 1,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому Україна зацікавлена в нарощуванні експорту готової продукції.

Крім того, серед основних напрямків розвитку двостороннього співробітництва: IT, інновації, промисловість, енергетика та енергоефективність, логістика, транспортна інфраструктура, туризм тощо.

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі розповіли, які документи потрібні для поїздки до Туреччини.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram