COVID-19: українці просять уряд виділити кошти на ІФА-тестування вчителів

КИЇВ. 26 серпня. УНН. Навчальний процес в українських школах має проходити за усіма рекомендаціям МОЗ, проте з фінансуванням забезпечення засобів захисту є проблеми. Про це повідомляється у зверненні опублікованому на сайті Електронної книги скарг України, передає УНН.
Наголошується також на необхідності проведення ІФА-тестування вчителів перед початком нового навчального року, на яке в уряді грошей так і не знайшли.
“Змусити владу виділити кошти на безкоштовне тестування на Covid-19 школярів та вчителів перед початком навчального року. Провести тестування на Covid-19 на базі кожного навчального закладу, особливо у великих містах. Імуноферментний аналіз дає відповідь на два питання: чи людина в цей момент хвора, якщо у неї є високі титри імуноглобуліну М, і чи людина кілька місяців тому перенесла “ковід“ та вже має імунітет і не буде хворіти й не заражатиме інших. Про таке свідчить наявність імуноглобуліну G.
Таким чином, в розрізі кожної школи влада б знала: скільки дітей вже хворіли і не мають найближчим часом знов захворіти, скільки хворіє зараз безсимптомно. Всіх хворих залишити вдома і не пускати заражати інших до повного одужання», - йдеться у зверненні в “Електронній книзі скарг”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директори шкіл з різних куточків України підтримують проведення ІФА-тестів для вчителів перед 1 вересня
Як відомо, в Міністерстві освіти і науки України ще у липні заявили, що ініціювати ковід-тестування для вчителів не будуть. Там пояснили, що це – прерогатива місцевої влади та, власне, директорів навчальних закладів. І це попри статистику із різних регіонів, яка показала доцільність та своєчасність ІФА-скринінгу для освітян.
Зокрема, такі тести вчителі проходили у Львові на передодні проведення ЗНО. Тоді це допомогло виявити 32 людини з антитілами IgM (активна стадія захворювання).
Також, ІФА-тести провели вихователям дитячих садочків м. Рівне перед початком їх роботи. І теж, дослідження тоді виявило 58 осіб з антитілами IgM. Звичайно, що їх не допустили до роботи.
Зараз же, питання тестування вчителів перед 1 вересня залишається відкритим.
На сайті КМУ є петиція до прем'єра Дениса Шмигаля, яка закликає уряд віднайти державне фінансування на ці потреби.
Та поки в КМУ “мовчать”, окремі органи місцевої влади вже почали виділяти фінансування на ІФА-скринінг для освітян зі своїх міських бюджетів. Так, одним із перших таких міст став Житомир.