Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
290115

ДБР встановило причини та умови анексії Криму

ДБР встановило причини та умови анексії Криму

КИЇВ. 16 вересня. УНН. Державне бюро розслідувань встановило справжні причини та умови, що сприяли розвал Збройних Сил та анексію Кримського півострову з боку РФ. Так, серед скоєних злочинів, які призвели до окупації Криму, є злочинне скорочення ЗСУ, а також знищення систем протиповітряної оборони Криму. Про це УНН повідомляє із посиланням на пресслужбу ДБР.

"За результатами досудового розслідування ДБР встановило справжні причини та умови, що сприяли розвалу Збройних Сил та анексії Кримського півострову. Зокрема, злочинні дії із підриву боєздатності української армії розпочалися у 2012 році і тривали аж до вторгнення бойових підрозділів РФ на територію АР Крим у лютому 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у скоєнні державної зради підозрюються найвищі посадові особи держави того періоду – президент-утікач Віктор Янукович, міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, а також начальник Генерального штабу та головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана.

Також слідчими виділено 5 основних епізодів скоєння злочину, що врешті призвели до окупації Кримського півострова:

1. Злочинне скорочення ЗСУ.

Незважаючи на повернення до позаблокового статусу, що вимагало нарощування чисельності армії, впродовж 2012-2013 років гранична чисельність ЗСУ була скорочена з 240 тисяч до 162 тисяч військовослужбовців.

2. Підрив стану мобілізаційної готовності.

У 2013 році було скорочено половину від штатної чисельності військкоматів. Як результат, військові частини були укомплектовані лише на 25-55%. До того ж, було згорнуто "по-літерну" приписку мобілізаційних ресурсів до військових частин та знищений облік військової техніки.

3. Знищення систем протиповітряної оборони Криму.

Управління системою ППО Криму було передане до командування ВМС України на півострові, яке у подальшому перейшло на бік ворога. До того ж, було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В.

4. Незаконні організаційні зміни та нівелювання стратегічних оборонних документів.

Проведені у 2013 році масштабні організаційні зміни ЗСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ у момент реалізації одного із сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України.

5. Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози.

Незважаючи на численні повідомлення розвідки, що чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ наприкінці 2013 – на початку 2014 років, не було вжито заходів із приведення ЗСУ до вищих ступенів боєготовності, організації територіальної оборони та проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.

"Вказані дії у своїй сукупності пов’язані і призвели до тяжких наслідків – вторгнення РФ на територію АР Крим і міста Севастополь, подальшої їх окупації, порушення суверенітету та територіальної цілісності України", - зазначається у повідомленні.

Із детальним звітом щодо причин і умов анексії Криму з боку РФ можна ознайомити на сайті ДБР.

Нагадаємо, Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Дану сецесію засуджує Україна і більшість країн світу. Крім того, з часів незаконної анексії півострова до РФ політичних утисків зазнають кримські татари.

Пізніше Верховна Рада офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Незабаром після анексії Криму на Донбасі розпочався збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram