Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
147030

"Якщо немає симптомів": у МОЗ дозволили не робити ПЛР-тест після самоізоляції

"Якщо немає симптомів": у МОЗ дозволили не робити ПЛР-тест після самоізоляції

Максим Степанов

КИЇВ. 18 вересня. УНН. Міністерство охорони здоров’я оновило стандарти надання медичної допомоги при COVID-19. Тепер людині після проходження 14-денної самоізоляції та відсутності симптомів коронавірусної хвороби не потрібно робити ПЛР-тест. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент УНН.

"Вчора, я підписав наказ щодо зміни, оновлення стандартів надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі. Чим відрізняються, ці речі: протокол – це виключно інструкція по лікуванню, а у стандарті надання медичної допомоги вже визначено порядок госпіталізації, при яких станах госпіталізують, як проводяться тести, кому проводиться тестування…", - розповів Степанов.

За його словами, при оновленні стандартів брали до уваги всі рекомендації західних колег, які теж борються з коронавірусною хворобою та власний досвід.

"Ми чітко визначили у стандарті, наприклад, такі речі щодо тестувань: ми чітко визначили, що все, що стосується ПЛР-тестувань – це виключно люди, які мають відповідні симптоми коронавірусної хвороби, які звертаються до свого сімейного лікаря", - сказав Степанов.

Степанов розповів, що сімейний лікар, якщо чує, що дійсно є симптоматика, він відправляє відповідну мобільну бригаду - це все оплачується державою, і мобільна бригада повинна приїхати і зробити тест на COVID-19.

"(Було – ред.) чітко визначено, що люди, які виходять із самоізоляції, їм теж потрібно робити тестування. Зараз ми внесли зміни, якщо людина перебувала 14 днів на самоізоляції, і у неї немає жодного симптому коронавірусної хвороби COVID-19, їй не потрібно робити тест. Якщо людина йде на планову госпіталізацію, ПЛР-тест робити не потрібно, виключно в одному випадку - якщо у неї є ознаки гострого респіраторного захворювання", - наголосив Степанов.

Нагадаємо, МОЗ оновило протокол лікування пацієнтів з COVID-19.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram