Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
61890

Степанов представив план впровадження електронного рецепту

Степанов представив план впровадження електронного рецепту

Максим Степанов

КИЇВ. 20 вересня. УНН. В Україні впродовж 2021-2023 років буде впроваджуватися план з запровадження електронних рецептів на лікарські засоби, що продаються за рецептом. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає кореспондент УНН.

“Впорядкування ринку лікарських засобів і введення електронного рецепту - це є однією із серйозних складових реформи охорони здоров’я. Я про це відразу почав говорити. Чому це важливо. Для нас дуже необхідно для здоров’я українців, щоб ми уникали будь-яких речей, пов’язаних з самолікуванням. Давайте подивимось, що відбувається. Наприклад, захворіла людина. Вона відразу лізе в інтернет, дивиться на якихось форумах, яким чином їй лікуватися, просто іде в аптеку і купує лікарські засоби, які дуже часто повинні відпускатися за рецептурними бланками”, - сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що це все напряму впливає на здоров’я людей.

“Наприклад, коли безконтрольно люди починають приймати ті ж самі антибіотики. До чого це призводить у майбутньому - це викликає резистентність людини до антибіотикотерапії, антибактеріальної терапії. Що це означає? Це якщо дійсно потім необхідно буде вживати антибіотик при тому чи іншому захворюванні - то цей антибіотик просто не буде дієвим. тому ви просто робите шкоду своєму організму. Тому дуже важливо, щоб в нас були зрозумілі правила щодо відпуску рецептурного лікарських засобів. Щоб вони відпускались виключно за призначенням лікаря”, - додав міністр.

За його словами, своє призначення лікар оформлює в вигляді рецепта, тому вони чітко розробили план переходу на електронний рецепт.

“Бо електронний рецепт фіксується в системі і ми чітко можемо прослідкувати потім, яким лікарем це виписано, чи потрібно було виписувати. Це потім вже питання щодо якості надання медичної допомоги. Що є теж одним із важливіших складових нашої медичної реформи. В нас розроблений чіткий алгоритм і план впровадження електронного рецепту в Україні. Ми почали рухатися по цьому плану. Згідно наших планів, вже в 2021 році ми збираємося запровадити електронний рецепт на наркотичні засоби, на інсулін, і на імуносупресивні препарати. Це буде в 2021 році. Потім поступово далі ми будемо розширювати цей модуль. В 2022 році ми збираємось зробити електронні рецепти на всі антибіотики, тобто антибіотикотерапію. І в 2023 році - на всю решту рецептурних лікарських засобів”, - сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що у МОЗ хочуть, "щоб з 2023 року повністю запрацювала система, щоб всі лікарські засоби, які відпускались за рецептом - відпускались виключно по електронних рецептах".

Нагадаємо, у МОЗ розповіли про плани запровадження електронних рецептів на ліки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram