Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
62295

КСУ почав розгляд справи щодо тлумачення поняття гідних умов життя

КСУ почав розгляд справи щодо тлумачення поняття гідних умов життя

КИЇВ. 22 вересня. УНН. Велика палата Конституційного Суду України розпочала судове засідання щодо розгляду справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції України, а саме офіційного тлумачення “гідних умов життя людини”, передає кореспондент УНН.

“Засідання щодо даного розгляду оголошую відкритим”, — зазначив суддя.

Нагадаємо, у травні до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень абзацу четвертого преамбули Конституції України, а саме слів “гідних умов її життя”. 

Тоді у КСУ зазначали, що у поданні було вказано, що положення про гідні умови життя людини, як одне із засадничих у преамбулі Конституції України, Конституційним судом не розглядалися, що своєю чергою зумовлює практичну необхідність цього конституційного подання. Питання про те, які умови життя людини слід вважати гідними та що є показником гідних умов життя у системному їх зв’язку із положеннями частини другої статті 3, частини четвертої статті 13, частини п’ятої статті 17 видаються вкрай важливими, з огляду на те, що державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії можуть бути визначені не лише законами України, а й іншими нормативно-правовими актами.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram