Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
35715

Суд зупинив забудову, на яку одесити скаржилися Зеленському

Суд зупинив забудову, на яку одесити скаржилися Зеленському

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Резонансне зведення житлового комплексу "Граф у моря" на узбережжі Одеси, стосовно незаконності будівництва якого активісти особисто звертались до Президента України Володимира Зеленського, заблоковано принаймні на півроку у судовому порядку - на час проведення експертизи. Про це УНН розповів правозахисник громадської організації "Спільна мета" Артем Каспар'ян.

"Сьогодні у нас було судове засідання стосовно житлового комплексу "Граф у моря" на 13-ій станції Фонтана, і ми вже зайшли у залу судових засідань, але тут раптом "Граф" відмовився від своєї апеляції, тим самим підтвердивши свою неспроможність продовжувати там будівництво. Вони, користуючись відмовкою, що є наш судовий позов, не будуть добудовувати там об’єкт з однієї причини – у них немає грошей це зробити, але квартири продовжують продавати", - розповів Каспар'ян.

За інформацією засобів масової інформації, ще у липні на час судового процесу було тимчасово зупинене будівництво житлового комплексу "Граф у моря" компанії "Кредо і Ко", яку відносять до литовської будівельної групи HANNER Гердаса Дубріцкаса.

Отримавши дозвільні документи та містобудівні умови й обмеження на проектування адміністративної будівлі на земельній ділянці рекреаційного призначення, забудовник фактично зводив житловий комплекс з квартирами, втручаючись у навколишнє середовище прибережної захисної смуги, що певний час залишилось поза увагою відповідних місцевих органів державної влади. У своєму позові активісти заявили про негативні наслідки забудови, зсув частини огорожі будівельного майданчика, утворення порожнин у результаті активності сейсмічного характеру, затоплення будмайданчика і вилив води разом з бетоном у море, а також стверджували, що будівництво проводиться фактично у 100-метровій охоронній прибережній зоні, що не відповідає нормам законодавства. 

Сьогодні ж у судовому порядку було призначене проведення експертизи забудови на предмет законності та відповідності містобудівним умовам і дозвільній документації, яка триватиме щонайменше півроку.

Попри це відділ продажів продовжує реалізацію квадратних метрів у ЖК "Граф у моря". Так, сьогодні житло у ньому з видом на море коштуватиме покупцеві понад 40 тисяч гривень за квадратний метр.

Разом із тим, Артем Каспар'ян підкреслив, що активісти направили до Президента України сотні звернень, а під час його візиту до філармонії передали особисто лист стосовно проблеми незаконної забудови узбережжя Одеси.

"Я йому розповів, що у нас є законопроект, який підготувала наша команда стосовно забудови рекреаційних зон на узбережжі, і що він знаходиться зараз у комітетах Верховної Ради. Я попросив сприяння у цьому питанні, щоб законопроект пішов далі, але зараз відповідальна особа в Офісі Президента України ігнорує всі мої дзвінки", - додав правозахисник.

Проблема з хаотичною забудовою Одеси не нова, але останнім часом набирає обертів, судячи з того, що місто знаходиться на другій сходинці у рейтингу найвищої корупції у будівельній галузі, яка з початку 2020 року зросла більш ніж удвічі – з 8 до 20%.

Нагадаємо, під час останньої сесії Одеська міська рада під головуванням чинного мера Геннадія Труханова ухвалила рішення про передачу чергової земельної ділянки компанії "Ханбер трейд" литовського забудовника Гердаса Дубріцкаса.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram