Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
38415

Легітимним Лукашенка не визнали близько десяти європейських країн: список зростає

Легітимним Лукашенка не визнали близько десяти європейських країн: список зростає

Олександр Лукашенко

КИЇВ. 23 вересня. УНН. Станом на 17:00, вже щонайменше 8 європейських держав не визнали Олександра Лукашенка президентом Республіки Білорусь і засудили проведення сьогодні таємної інавгурації. Серед цих країн - Польща, Данія, Литва, Словаччина, Німеччина, Латвія, Естонія та Чехія, передає УНН.

Так, МЗС Польщі заявило, що "бере до відома сьогоднішні події у Білорусі".

"Президент, який обраний на недемократичних виборах, не може розглядатися як такий, який здійснює законну владу, незалежно від того, чи відбулося складення присяги секретно або офіційно", - заявили дипломати.

Глава литовської дипломатії Лінас Лінкявічюс назвав таємну інавгурацію "фарсом", а вибори "фейковими".

"Фейкові вибори. Фейкова інавгурація. Колишній президент Білорусі не стає менш колишнім. Навпаки. Його незаконність - факт із усіма витікаючими звідси наслідками", - написав він.

Дипломата підтримав словацький колега Іван Корчок, заявивши що "Олександр Лукашенко, який вступив на посаду сьогодні, не має легітимності, щоб керувати своєю країною", висловлюючи при цьому підтримку білоруському народу.

Глава МЗС Данії Єппе Кофод зазначив, що Лукашенко підтвердив свою нелегітимність, влаштувавши таємну інавгурацію.

"Білорусі потрібні вільні і справедливі вибори = демократично обраний президент. Фальсифіковані вибори повинні привести Лукашенка не до президентського палацу, а у список санкцій ЄС", - вважає він.

Крім того, згідно з DW, офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт сьогодні заявив, що Німеччина не визнає Олександра Лукашенка президентом Білорусі навіть після його інавгурації.

Глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс оголосив, що секретна інавгурація Лукашенка "не узаконює фальсифікацію виборів і його статус глави держави".

За словами міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу, незаконна інавгурація йде врозріз з усіма принципами демократії.

"Лукашенко явно позбувся свого мандату. Ми закликаємо до вільних і справедливих виборів для людей Білорусі, щоб вони могли отримати президента, на якого вони заслуговують", - заявив він.

Глава МЗС Чехії Томаш Петршічек, у свою чергу, назвав інавгурацію Лукашенка незаконною, додавши, що білоруське громадянське суспільство користується повною підтримкою Чеської Республіки.

Нагадаємо, таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка як президента Білорусі у середу пройшла у Палаці Незалежності у Мінську. Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина вручила Олександру Лукашенку "посвідчення президента Республіки Білорусь".

Як повідомляв УНН, українська сторона підготує офіційну позицію щодо таємної інавгурації Олександра Лукашенка як президента Білорусі.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram