Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
50460

Нестача підручників для російськомовних шкіл: у МОН обіцяють додрукувати понад 250 тис.

Нестача підручників для російськомовних шкіл: у МОН обіцяють додрукувати понад 250 тис.

КИЇВ. 23 вересня. УНН. На сьогодні залишається невирішеним питання забезпечення україномовними підручниками 6, 8 та 9 класів російськомовних шкіл. Передбачено видання підручників українською мовою з 6 предметів загальним накладом 252 тис 282 примірники. Так у Міносвіти прокоментували нестачу україномовних підручників для російськомовних шкіл, передає УНН із посиланням на повідомлення пресслужби відомства.

Перехід закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) з навчанням російською мовою на навчання українською мовою відбувається поетапно, відповідно до змін нормативно-правової бази та з урахуванням видання нових підручників для окремих паралелей класів, повідомили у відомстві.

"На сьогодні залишається невирішеним питання забезпечення підручниками 6, 8 та 9 класів.

Внесення змін до постанови КМУ від 23 січня 2020 року № 41 надало б можливість забезпечити учнів 6 класу українськими підручниками та виконати перерозподіл підручників для 8 та 9 класів, яких не вистачає", - повідомили у Міносвіти.

Як повідомили у пресслужбі, "проєкт змін до постанови було підготовлено ще в лютому 2020 року. Однак тоді він чомусь не був погоджений із зацікавленими органами виконавчої влади і відповідно не був переданий на затвердження Урядом".

У серпні МОН в оперативному режимі розпочало погодження нормативного документа для того, щоб забезпечити дітей підручниками, йдеться у повідомленні.

"Після внесення змін до постанови КМУ у поточному році будуть надруковані за кошти державного бюджету підручники для 6 класу ЗЗСО, а також з’являться правові підстави для перерозподілу підручників для 8 і 9 класів між областями, де є їх надлишок, і де їх не вистачає.

Передбачено видання підручників українською мовою для учнів 6 класу ЗЗСО з 6 предметів загальним накладом 252 тис 282 примірники", - повідомили у Міносвіти.

Зазначимо, у 2018-2019 роках надруковано підручники для 5, 10 та 11 класів ЗЗСО, тобто учні зазначених класів стовідсотково забезпечені підручниками українською мовою. У 2020 році за кошти державного бюджету здійснено додаткове видання підручників українською мовою для учнів 7 класу ЗЗСО, зазначено у повідомленні.

Нагадаємо, як повідомив нардеп Максим Бужанський, школах, які перейшли на державну мову навчання з 1 вересня, тисячам дітей не вистачає підручників українською — не додрукували.

Згодом голова комітету ВР з питань освіти Сергій Бабак повідомив, що у Міністерства освіти і науки було три роки, щоб підготуватися до переходу російськомовних шкіл на українську. Проблема з недостачею книг виникла під час зміни уряду Олексія Гончарука на уряд Дениса Шмигаля, питання загубилося. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram