Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Суспільство
65175

Лікар розповів, які хвороби провокує найбрудніше у світі київське повітря

Лікар розповів, які хвороби провокує найбрудніше у світі київське повітря

КИЇВ. 24 вересня. УНН. У цьому році, Київ був визнаний найбруднішим містом в світі. Столиця очолила відповідний антирейтинг за індексом якості повітря QIAir. Логічно, що така ситуація негативно впливає на здоров'я киян і, в першу чергу, сприяє розвитку захворювань дихальних шляхів жителів міста, розповів в коментарі УНН лікар, кандидат медичних наук Андрій Роханський.

"Перш за все, це викликає хвороби верхніх і нижніх дихальних шляхів. На другому місці - вся група алергічних захворювань, саме та з якою є прямий, швидкий і безпосередній зв'язок. Але мова не просто про захворювання легень. Цілком зрозуміло, що така ситуація в місті призводить до онкологічних захворювань.

Пил забруднює все навколо: і водойми, і поля, і посіви, і городи ... Таким чином небезпечні речовини теж потрапляють в організм людини з їжею і викликають вже захворювання шлунково-кишкового тракту.

Також це і гастроентерит, виразкова хвороба, хвороба кишечника і теж з онкологічними захворюваннями", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ на даний момент найбрудніше місто в світі: перебування на вулиці небезпечно для здоров'я - QIAir

За словами лікаря, одним з головних джерел забруднення повітря в столиці є автомобільний транспорт і нескінченні затори.

"Забруднення від великої кількості машин, у яких немає контролю очищення. У центрі міста кватирку взагалі краще не відкривати", - радить медик.

Також, за словами Роханського, екологічна ситуація в столиці підвищує ризик розвитку пневмоній.

"Звичайно, немає такого, що вдихнув повітря на бульварі Лесі Українки і у вас пневмонія, але якщо постійно дихати ним, то ризик підвищується і тут є прямий зв'язок", - уточнив він.

Найбільше ризику розвитку різних хвороб через брудне повітря схильні діти і люди похилого віку.

"Діти у яких не сформувалася ще дихальна система до 5 років і вся літня група, починаючи від 65 років. Це найбільш вразлива група прямого впливу цих факторів", - резюмував він.

Нагадаємо, в квітні українська столиця очолила антирейтинг і була визнана найбруднішим містом світу, обігнавши і Кривий Ріг, і Шанхай. Хоча ця проблема цілком вирішувана, за умови розробки та реалізації екологічних програм. Так вважає кандидат в мери Києва від партії "Слуга народу" Ірина Верещук.

"Гроші цю проблему вирішили б, тому ми повинні розробляти проекти і програми, які б унеможливили такі речі", - сказала вона.

Відзначимо, що бюджет міста Києва є профіцитним і досягає близько 58 млрд грн на рік. Отже, кошти для вирішення екологічних проблем столиці, дійсно швидше є, ніж ні, особливо якщо викорінити зі схем їх розподілу корупційні складові.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram