Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Здоров'я
25710

У Франції схвалено тести на антиген коронавірусу в якості альтернативи ПЛР

У Франції схвалено тести на антиген коронавірусу в якості альтернативи ПЛР

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Французька вища рада з охорони здоров'я (Haute Autorit'e de sant'e, HAS) схвалила тести на антиген коронавірусу SARS-CoV-2 в якості альтернативи ПЛР-тестам для людей з характерними симптомами COVID-19, передає УНН із посиланням на https rfi.fr.

Відзначається, що на відміну від ПЛР-тестів, які виявляють геном вірусу, антигенні тести виявляють білок вірусу.

Їх проводять за допомогою мазка з носоглотки (як і ПЛР-тести), а результат обіцяють протягом півгодини.

"Для їх проведення не потрібно специфічне обладнання. Тести на антиген можна буде проводити не тільки у лабораторіях, але також в аптеках, у кабінетах лікарів загальної практики і так далі. HAS сподівається, що експрес-тести на антиген допоможуть розвантажити лабораторії, біля яких у останні тижні у Франції шикуються довгі черги", - сказано у повідомленні.

Вказується, що тести на антиген призначені для людей з характерними симптомами коронавірусної інфекції. Їх будуть оплачувати за рахунок коштів державної системи медичного страхування, як і ПЛР-тести.

Нагадаємо, що в Україні також з'явилися нові тести на виявлення антигену коронавірусу. Мова про системи, розроблені вітчизняною компанією "Діапроф-Мед". Для їх проведення потрібно здавати кров.

За словами провідного епідеміолога Михайла Фаворова, нові тести можуть замінити ПЛР, так як мають ряд переваг. Більше того, вони у рази дешевше.

"Це тест на виявлення СOVID-19 антигену у крові, що само по собі фантастика, оскільки всі тести з пробою з носа страждають несистемною помилкою", - написав він, коментуючи розробку українських вчених.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram