Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
56280

Мінінфраструктури планує віддати у концесію сім залізничних вокзалів

Мінінфраструктури планує віддати у концесію сім залізничних вокзалів

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Міжнародні консультанти завершили оцінку концесії вокзалів Харкова, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Миколаєва, Чопа та Києва із загальним обсягом інвестицій 3,8 млрд грн. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства інфраструктури України.

«У найближчих планах – реалізація концесійних проєктів залізнично-поромного комплексу та контейнерного термінала в порту Чорноморська, пасажирського комплексу Одеського морського порту, концесія Ізмаїльського порту в рамках проєкту технічної допомоги ЄС, а також електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка загальною вартістю 420 млн доларів. Крім цього, міжнародні консультанти завершили оцінку концесії вокзалів Харкова, Дніпра, Вінниці, Хмельницького, Миколаєва, Чопа та Києва із загальним обсягом інвестицій 3,8 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

Також відомство активно працює над модернізацією регіональних аеропортів.

“Ми реалізовуємо модель, де держава бере на себе витрати на будівництво злітно-посадкової смуги, а приватний інвестор – зведення терміналу. На таких умовах розпочато будівництво аеропорту у Дніпрі вартістю близько 6 млрд грн. І за цим принципом ми плануємо будувати нове летовище на Закарпатті з орієнтовним обсягом 3-4 млрд грн”, - зазначив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його словами, Україна досить довго була закритою з точки зору реалізації механізмів державно-приватного партнерства і зараз цей принцип змінився абсолютно.

“Ми відкриті і готові дослухатися до інвестицій. Якщо ви хочете вкласти кошти в будь-який інфраструктурний проєкт, не треба чекати наших ініціатив, ми готові підлаштовуватися під інвесторів та підтримувати важливі приватні ініціативи. Держава має дуже швидко на це реагувати, скоординувати свої дії та дії різних міністерств, щоб сприяти заходженню нових інвестицій у країну. Ера гарних господарників завершена, починається ера успішного державно-приватного партнерства. Інвестуємо в Україну!” - підсумував Криклій.

Також Команда підтримки реформ при Мінінфраструктури презентували інвестиційний атлас, який окреслює найближчі плани відомства щодо впровадження важливих інвестиційних проєктів.

“Сьогодні відбулася чергова зустріч Міністра інфраструктури у форматі “держава-to-business”, організована Командою підтримки реформ Міністерства. Цього разу мова йшла про інвестиції в інфраструктуру України. Залучення інвестицій - це топ-тема, яка викликала неабиякий інтерес як з боку великого бізнесу, так і з боку представників влади та експертів. Наша Команда невпинно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази, яка дозволить перетворити Україну на привабливий майданчик для інвестицій», - відмітила директор Команди підтримки реформ Мінінфраструктури Ірина Кошель.

За її словами, насамперед йдеться про концесійні проєкти морських портів, залізничних вокзалів, аеропортів, у тому числі регіональних, та проєкти державно-приватного партнерства в дорожній галузі, що ґрунтуються на платі за експлуатаційну готовність.

Нагадаємо, Криклій озвучив плани щодо концесії морпортів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram