Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
210105

У Міненерго спростували інформацію щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 жовтня

У Міненерго спростували інформацію щодо підвищення тарифів на електроенергію для населення з 1 жовтня

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Інформація стосовно підвищення тарифів на електричну енергію для населення з жовтня поточного року не відповідає дійсності. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

“У засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня поточного року. Міненерго та Уряд неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною”, — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що тарифи на електроенергію, що відпускаються населенню, встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220.

Так, згідно з цією постановою, ціна на електричну енергію становить (з ПДВ):
• до 100 кВт/год — 90 коп. за кВт/год,
• понад 100 кВт/год — 168 коп. за кВт/год.

“Збереження фіксованого пільгового тарифу на електричну енергію для населення в умовах нової моделі ринку електричної енергії здійснюється в рамках механізму ПСО, який було запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 483 „Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії“ (із змінами)”, — зазначається в повідомленні.

Також Міненерго додатково інформує, що ціна на електричну енергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і наразі є найнижчою серед усіх країн Європи. В тому числі — в 1,2-2 рази нижчою ніж в сусідніх з Україною країнах.

Нагадаємо, у Міненерго повідомили про запаси палива на зиму.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram