Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
28530

Степанов представив план дій МОЗ щодо видатків на 2021 рік

Степанов представив план дій МОЗ щодо видатків на 2021 рік

Максим Степанов

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Міністерство охорони здоров'я пропонує в наступному році реалізувати програму медичних гарантій, яка б гарантовано забезпечила надання відповідних медичних послуг, зокрема з первинної та екстреної допомоги, невідкладної медичної допомоги в умовах стаціонарів та допомоги онкологічним хворим. Про це повідомляє пресслужба МОЗ, інформує УНН.

Зазначається, що зокрема, у бюджетному запиті на 2021 рік МОЗ закладає:

▪️ на потреби первинної медичної допомоги - 23,5 млрд гривень;

▪️ на потреби вторинної і третинної медичної допомоги - близько 160 млрд гривень;

▪️ на вакцини проти COVID-19 - 15,08 млрд гривень;

▪️ збільшення видатків на розвиток трансплантації в Україні - до 595,5 млн гривень.

Вказується, що цього року на операції з пересадки органів було заплановано 112 млн грн, і ця сума, станом на зараз, майже вичерпана.

"Залишилося 8 млн грн, які ми передали у резерв. На них розраховуємо здійснити першу в історії України пересадку легень, також запланована трансплантація кісткового мозку. Вже зараз бачимо дефіцит коштів, тому заклали більшу суму видатків на наступний рік", — зазначив міністр.

За словами Максима Степанова, для цього необхідно активно залучати інші недержавні шляхи фінансування: стимулювання розвитку добровільного медичного страхування, активне залучення коштів місцевого бюджету для надання окремих видів медичної допомоги та розширення бази платних послуг.

Крім цього, також пропонується забезпечити більш дієвий контроль щодо якості медичної допомоги, впровадження нових медичних стандартів та клінічних протоколів надання медичної допомоги, залучення громадського контролю. Цей комплекс заходів дозволить побудувати модель системи охорони здоров'я справді орієнтованої на пацієнта та його потреби, з одного боку, та лікаря і медичних працівників з іншого.

Як повідомлялося раніше в УНН, Степанов розповів, що саме закладено в запиті МОЗ до бюджету-2021.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram