Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
47550

Бюджет-2021: Рахункова палата виявила "резерви" доходів на 20 млрд грн

Бюджет-2021: Рахункова палата виявила "резерви" доходів на 20 млрд грн

КИЇВ. 29 вересня. УНН. Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів на понад 20 млрд грн, не враховані у проекті Державного бюджету на 2021 рік, а прогнозоване зростання реального ВВП на 4,6% у 2021 році вважає досить оптимістичним. Про це заявив голова РП Валерій Пацкан, презентуючи підсумки експертизи проекту Бюджету-2021, передає УНН з посиланням на пресслужбу Рахункової палати.

"Рахункова палата виявила додаткові резерви доходів, не враховані у проекті Державного бюджету на 2021 рік, загалом на 20,6 млрд грн", - процитували Пацкана у пресслужбі РП.

Він відзначив, що збільшити доходи у проекті державного бюджету можливо за рахунок надходжень рентної плати за користування надрами для видобування нафти та природного газу – на 15,1 млрд грн, ввізного мита – на 2,4 млрд грн, плати за ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор та за ліцензії на випуск та проведення лотерей – на 2,2 млрд грн, власних надходжень бюджетних установ – на 0,9 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гетманцев: у системі податкового законодавства треба реформувати три напрями

Пацкан також зауважив, що за оцінкою Рахункової палати, прогнозоване зростання реального ВВП на 4,6% у 2021 році є "досить оптимістичним".

"На жаль, існує багато чинників, що збільшують ризики недосягнення прогнозованого зростання економіки в наступному році і, як наслідок, ненадходження доходів у визначених обсягах. Це зокрема рецесія, що триває в промисловості й інших галузях, фактичне зменшення кредитування і капітальних інвестицій, а також відтік іноземного капіталу", - зазначив Пацкан.

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів затвердив проект Державного бюджету на 2021 рік і вніс його у Верховну Раду.

Міністр фінансів Сергій Марченко представив у парламенті проект Бюджету-2021 18 вересня. Профільний комітет ВР виявив низку проблемних питань у проекті.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram