Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
26295

Абрамовський розповів про перехід до європейської моделі управління відходами

Абрамовський розповів про перехід до європейської моделі управління відходами

Роман Абрамовський

КИЇВ. 30 вересня. УНН. Україна переходить до європейської моделі управління відходами, за якою відходи будуть використовуватись повторно і піддаватись термічній обробці. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

“Щодо управління відходами. Хочу сказати, що Верховною Радою схвалений в першому читанні законопроект 2207-1д, який імплементує 98 директиву щодо відходів ЄС і в принципі вводить більш ефективну систему управління відходами на всіх рівнях і в першу чергу, вводить ієрархію поводження з відходами, внормовує поводження з небезпечними відходами, з відходами електронного обладнання. Вводить поняття розширення відповідальності виробників. Тобто, ми в принципі переходимо до європейської моделі управління відходами”, - сказав Роман Абрамовський.

Він зазначив, що імплементація такої моделі призведе до зменшення утворення відходів та до сталого виробництва і сталого споживання.

“На полігони, в кінці-кінців, буде потрапляти не менша кількість відходів, а в більшості вони будуть використовуватись вторинно, зазнавати рециклінгу, в тому числі і в термічній обробці, тобто, спалюванню”, - додав міністр.

Нагадаємо, у Міндовкілля розраховують за 11 років перевезти радіоактивні відходи ЧАЕС до нового сховища.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram