Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
27315

В окупованому Криму до лав збройних сил РФ незаконно призвали вже 25 тис. українців

В окупованому Криму до лав збройних сил РФ незаконно призвали вже 25 тис. українців

КИЇВ. 1 жовтня. УНН. В тимчасово окупованому Криму Російська Федерація незаконно призвала до лав своїх збройних сил вже щонайменше 25 тис. українців. Також було відкрито 135 кримінальних справ через ухилення від призову. Про це під час брифінгу сказала голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає кореспондент УНН.

“Ви можете побачити… динаміку і саме цифри, які свідчать і підтверджують воєнний злочин Росії, а саме призов наших громадян до строкової служби. І ви можете побачити, що ця кількість постійно зростає. Ви бачите динаміку… Цей злочин є масштабним, бо щонайменше 25 тис. громадян України були незаконно, з порушенням норм міжнародного гуманітарного права призвані Росією до лав своїх збройних сил. Більш того, ви також можете побачити цифри, які свідчать про кримінальне переслідування, що є також елементом примусу до служби. Люди, які відмовляються від служби в російській армії - вони кримінально переслідуються Російською Федерацією. Ви можете побачити цифри, які це підтверджують, а саме кількість кримінальних справ, які ми змогли задокументувати”, - сказала Ольга Скрипник.

Вона зазначила, що кримінальні справи відкриті за статтею 328 кримінального кодексу Росії за ухилення від призову.

“Ви теж бачите, що, в принципі, ці цифри постійно зростають… І зараз ви можете побачити, що щонайменше 135 кримінальних справ ми змогли вже задокументувати. Ці дані також були направлені до Міжнародного кримінального суду. Як якраз доказ того, що цей призов триває і є саме примус”, - додала Ольга Скрипник.

За її словами, найбільше кількість рішень по справах за ухилення від призову в окупованому Криму було ухвалено в “Ленінському районному суді” Севастополя - 40.

Нагадаємо, під час 43-й сесії Ради ООН з прав людини в Женеві постійний представник України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, посол Юрій Клименко повідомив, що Росія в окупованому Криму здійснює воєнні злочини, порушує міжнародне гуманітарне право і права людини, зокрема через незаконний призов до армії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram