Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
52155

Одесит розповів про багаторічну боротьбу зі скандальним литовським забудовником

Одесит розповів про багаторічну боротьбу зі скандальним литовським забудовником

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Громадська організація "Вкладники Набережного кварталу-Жаботинського" більше п'яти років відстоюють своє право на придбане житло в судових процесах з литовським забудовником Гердасом Дубріцкасом. Про це УНН розповів голова ГО "Вкладники Набережного кварталу-Жаботинського" Станіслав Шевчук.

"Компанія литовського забудовника Гердаса Дубріцкаса, яка виявилася засновником проблемного житлового комплексу "Набережний квартал", де ми купили квартири, зареєструвала незаконно будинок на себе і двічі продала в ньому квартири. Те ж саме відбулося з вкладниками ЖК "Граф". Двадцять людей пішли в суд і визнали майнові права на ці квартири. Виходить, там багато квартир виявилися проданими. На всіх об'єктах Гердаса Дубріцкаса знову подвійні продажі", - розповів він.

За словами Станіслава Шевчука, в 2016 році ДАБІ зупинила будівництво "Набережного кварталу-Жаботинського" через правопорушення у сфері містобудівної діяльності та добудови незаконних поверхів, а так само постановило оштрафувати забудовника на близько 1,3 мільйона гривень. Відразу після цього керівництво ЖК "Набережний Квартал-Жаботинського» сховалося, грошові кошти пайовиків зникли, а Гердас Дубріцкас і Приватне акціонерне товариство "Ханнер Інвест" вийшли зі складу засновників кооперативу.

У 2017 році інвестори зробили спробу заселитися в житловий комплекс і продовжити його добудову самостійно, але Одеська міськрада ухвалила рішення відновити договір оренди землі, на якій побудований житловий комплекс, з компанією того ж Гердаса Дубріцкаса.

"У 2017 році ми вже заселялися в цьому будинок, тоді прав ніяких ні у кого не було на цей будинок, адже за наші гроші литовський забудовник все привласнив собі. Але потім через те, що міська рада і партія "Довіряй справам" передала литовському забудовнику землю, хоча ми всіляко просили не робити цього, писали заяву в прокуратуру, тому що ми залишимося без квартир, нас виселили. Тоді мене намагалися викинути з балкона 5-го поверху, поліцейського побили, є відео про те, що побили слідчого до напівсмерті. Вони намагалися вигнати нас з будівництва, де ми купили квартири. Там деякі люди жили півроку, у нас там АТОшники є, переселенці вимушені з окупованих територій, яким просто ніде жити. Жінка там прожила, якій нікуди йти, у неї немає будинку", - розповів одесит.

За словами Шевчука, незважаючи на ряд судових процесів з литовським забудовником, його компаніям продовжують видавати земельні ділянки під забудову, а протести перед литовським посольством і звернення одеситів безпосередньо до мера міста Геннадія Труханова та Президента України Володимира Зеленського не дали ніякого результату.

Нагадаємо, раніше УНН писав, що жителі одеського житлового комплексу "Граф" поскаржаться в Антимонопольний комітет України (АМКУ) на компанію литовського забудовника Гердаса Дубріцкаса з метою подальшого отримання фінансової компенсації в суді за відсутність обіцяної інфраструктури.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram