Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
33075

Очільниця Міненерго презентувала проект Концепції реформування вугільної галузі

Очільниця Міненерго презентувала проект Концепції реформування вугільної галузі

Ольга Буславець

КИЇВ. 8 жовтня. УНН. У Міненерго підготували проект Концепції реформування вугільної галузі, повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу відомства.

"Галузь потребує термінового та комплексного реформування, яке буде виходити з потреб держави в сфері енергетики, соціального розвитку шахтарських регіонів та міжнародних зобов’язань України, і базуватись на об’єктивних можливостях державної галузі та органів державної влади", – зазначила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час презентації проекту.

З-поміж декількох варіантів реформування Міністерство визначило пріоритетним спосіб поєднання процесу приватизації та процесу інтеграції державних шахт до ПАТ "Центренерго". Такий шлях включає в себе розподіл шахт на три групи. Перша група – шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими генераціями. Третя група шахт – такі, що будуть пропонуватися до приватизації не лише як вугледобувні підприємства, а й як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для іншої господарської діяльності.

"В рамках виконання розподілу Міністерство буде керуватися результатами аудиту державних підприємств, інвестиційним та геологічним потенціалом кожної шахти, потребами Центренерго та об’єктивними даними щодо інвестиційної привабливості державних шахт", – наголосила очільниця Міненерго.

Зараз Міністерство разом із закордонними партнерами, зокрема, урядом Німеччини та міжнародними організаціями відбирають шахти для проведення пілотних проєктів з трансформації вугільних мономіст. Міненерго запропонувало німецькій стороні 6 шахт – на заході та сході України.

Серед потенційних перших пілотних проєктів розглядаються дві шахти із запропонованих: шахта "Великомостівська", яка розташована на заході країни, в місті Червоноград та потенційно може стати потужним туристичним кластером, та шахта "5/6", яка розташована на сході, в місті Мирноград, та має потенціал технологічного кластеру.

"Метою всіх пілотних проєктів буде не лише вирішити проблеми конкретної території, але й створити досвід, який легко передається. Усі пілотні проєкти будуть впроваджуватися за принципом формування кластерів: технологічних, туристичних, інноваційних та інших", – підсумувала Буславець.

Нагадаємо, цього року держава безпрецедентно закрила борги перед гірниками та повернула їх до роботи з вимушеного піврічного простою.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram