Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
26295

Президент зобов’язаний розмовляти українською під час виконання службових обов’язків - ВС

Президент зобов’язаний розмовляти українською під час виконання службових обов’язків - ВС

Володимир Зеленський

КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Верховний Суд визнав, що президент України повинен розмовляти державною мовою під час виконання обов’язків на посаді. Про це йдеться у рішенні Верховного Суду, передає УНН.

"Особа звернулася до суду із позовом, у якому просила визнати протиправним спілкування Президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі. Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою. Водночас, за дії, вчинені у межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, Президент несе політичну, а не юридичну відповідальність", - вказано у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський про свою українську: хочу говорити краще.

Зазначається, що враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Раніше ВСУ повернув позов про заборону Зеленському виступати недержавною мовою на повторний розгляд.

Нагадаємо, за словами Зеленського, для України є важливим збереження шкіл з вивчення української мови у Словаччині.

Як повідомлялося раніше в УНН, Зеленський переконаний, що з мовними квотами в Україні треба навести порядок, а також зауважив, що мовне питання в Україні є дуже складним.

Джерело: УНН

В тексті згадуються

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram