Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
28995

Кабмін підтримав експериментальний проект із лікування COVID-19 плазмою крові

Кабмін підтримав експериментальний проект із лікування COVID-19 плазмою крові

КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Кабінет Міністрів України підтримав проект постанови щодо затвердження механізмів реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2 для контрактного виробництва із неї імуноглобуліну для використання у лікуванні коронавірусної хвороби. Про це стало відомо під час засідання уряду, передає кореспондент УНН.

"Проектом акту пропонується затвердити механізм реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної гіперімунної плазми крові, що містить антитіла до SARS-CoV-2 для контрактного виробництва із неї імуноглобуліну для використання у лікуванні коронавірусної хвороби. Зокрема у рамках експериментального проекту ініціюється заготівля плазми, яка у своєму складі містить антитіла до SARS-CoV-2 з подальшою переробкою та виготовленню гіперімунного імуноглобуліну. Така плазма буде передана вітчизняним виробникам лікарських засобів", - зазначив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, у разі успішного проходження клінічних випробувань, даний препарат буде використовуватися для лікування осіб хворих на COVID-19 у важкому стані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські ІФА-тести можна використовувати для заготівлі “антіковідной” плазми — Фаворов

"Зараз клінічні випробування тривають у інших країнах світу…у нас в свою чергу завершилися клінічні випробування звичайного імуноглобуліну, який показав достатньо гарні результати, зараз оформлюються відповідні документи у державному експертному центрі, і ми вважаємо за потрібне рухатися таким шляхом і теж почати такі випробування на гіперімунний імуноглобулін", - додав міністр.

Так, члени уряду підтримали даний проект постанови одноголосно.

Нагадаємо, в Україні завершилися клінічні випробування препарату "Біовен", який є імуноглобуліном. Невдовзі його планують внести у протокол лікування хворих на COVID-19.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram