Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
28875

Кабмін вдосконалив механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Кабмін вдосконалив механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

КИЇВ. 10 жовтня. УНН. Кабінет міністрів вдосконалює механізм забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків і зобов’язав органи місцевого самоврядування призначити радників, які будуть займатися питаннями забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу уряду.

"На черговому засіданні уряду 9 жовтня 2020 року затверджено Типові положення про відповідальний підрозділ та радника з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Відтепер всі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (за згодою) зобов’язані створити спеціальні підрозділи та призначити радників, які будуть займатися виключно питаннями забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до цього часу коло повноважень радників не було визначено, а відповідальні посадові особи одночасно виконували завдання в інших сферах, що призводило до недостатньо ефективної роботи у цьому напрямку.

"Одним із основних завдань підрозділів є проведення аналізу та оцінювання впливу державної і регіональної політики на жінок і чоловіків, а також організація виконання базових міжнародних документів у сфері прав людини. Це дозволить краще визначати коріння існуючих проблем та приймати рішення, орієнтовані на потреби конкретних груп жінок і чоловіків, покращуючи якість їх життя. Діяльність новоутворених підрозділів та радників дозволить створити умови для забезпечення всім громадянам, незалежно від їх статі, віку, інвалідності, місця проживання, раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, мовних або інших ознак однакових можливостей у всіх сферах їх життєдіяльності", - вказано у повідомленні.

Нагадаємо, уряд створив координаційний орган щодо держполітики з питань рівності чоловіків та жінок.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram