Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
25380

Якщо не збільшити фінансування медицини у бюджеті на наступний рік, буде колапс – Гетманцев

Якщо не збільшити фінансування медицини у бюджеті на наступний рік, буде колапс – Гетманцев

Данило Гетманцев

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. Необхідно збільшити фінансування медицини у бюджеті на 2021 рік, бо недостатнє фінансування може призвести до провалу медичної реформи. Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телеканалу ZIK, передає кореспондент УНН.

"Пропозиції вже всі зроблені, бо ми до 1 жовтня повинні подавати поправки до тексту бюджету, всі поправки подані. Ми командою вивчили проект бюджету і знайшли, що там є резерв, це навіть, якщо не різати статті вже дуже сильно, якщо просто підійти до бюджету здраво – резерв у розмірі 82 млрд гривень, з яких десь 78 млрд – це заниження по доходах і все інше - просто перерозподіл видаткових статей бюджету", - зазначив він.

За його словами, необхідно профінансувати медицину, бо є ризик провалити реформу через недостатнє фінансування.

"Якщо говорити про видатки бюджету, то вочевидь, за рахунок цих грошей, які ми вважаємо резервом бюджету, необхідно профінансувати крім зменшення дефіциту, необхідно профінансувати також медицину, бо той рівень фінансування медицини, який є у бюджеті – це просто колапс з медициною буде у наступному році, ми з вами провалимо медичну реформу. І будуть шукати проблеми у моделі медичної реформи, прийнятих рішеннях, а не у тому, що просто грошей немає. Тому я пропоную додати 25 млрд на медицину і взяти їх з дохідної частини бюджету, про яку я вже говорив", - додав Гетманцев.

Він наголошує, що крім медицини необхідно також підтримати промисловість.

Зазначимо, що у проекті бюджету на 2021 рік на Міністерство охорони здоров’я пропонується виділити понад 155,2 млрд гривень.

Додамо, що 20 жовтня планується провести засідання ВР. На ньому будуть проголосовані пропозиції нардепів, після чого Кабмін разом з бюджетним комітетом ВР готуватимуть проект Бюджету-2021 до другого читання, і на початку листопада уряд поверне проект до ВР для проведення другого читання.

Нагадаємо, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук повідомляла, що до парламентського комітету з питань бюджету надійшло близько 5 тис. правок до законопроекту про державний бюджет України на 2021 рік.

Раніше Степанов представив план дій МОЗ щодо видатків на 2021 рік.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram